ЄБРР виділить Україні 350 млн євро

20:02, 8 квітня 2014

Рада директорів Європейського банку реконструкції (ЄБРР) та розвитку 8 квітня схвалила виділення 350 млн євро для двох проектів в Україні. Водночас Банк готовий збільшувати інвестиції в країну.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Банку.

«Це фінансування є частиною оперативного реагування на ситуацію в Україні, затвердженого Радою директорів ЄБРР 25 березня 2014 року. Банк готовий збільшувати обсяг і розширювати масштаб своїх інвестицій у країні, підкріплюючи їх наданням необхідної технічної допомоги та веденням активного політичного діалогу», – наголошено в повідомленні.

Отож, ЄБРР виділить 150 млн євро для підтримки наявних клієнтів банку в реальному секторі української економіки (це перший проект фінансування). Ця програма допоможе українським компаніям задовольнити потреби в ліквідності та обіговому капіталі, а також подолати різні труднощі та обмеження, зумовлені фінансовою кризою і послабленням доступності зовнішнього фінансування. Передбачають, що це фінансування сприятиме відновленню впевненості іноземних і вітчизняних інвесторів та їхнього бажання реалізовувати нові проекти в Україні.

Окрім того, Банк також відновить кредитування в державному секторі, щоправда, лише після того, як Україна досягне домовленості з Міжнародним валютним фондом щодо програми макроекономічної стабілізації. «Саме це є передумовою виділення траншу у 200 млн євро в межах проекту поліпшення стану автомобільних доріг, що належать до Пан'європейських транспортних коридорів. Це фінансування дозволить завершити вкрай необхідну реконструкцію доріг на під’їздах до столиці України, зокрема модернізувати ділянки трас М05 (Київ – Одеса) та М01 (Київ – Чернігів), які формують частину Пан'європейського коридору IX», – зазначено в повідомленні.

Проект передбачає також реконструкцію ділянок трас N01 (Київ – Знам'янка) та R02 (Київ – Іванків), а також реконструкцію Житомирської окружної дороги.

Перший транш у розмірі 250 млн євро за цим проектом, підписаним у 2010 році, було успішно використано для реконструкції останньої ділянки автомагістралі M06 між Києвом і Житомиром, яка є частиною Пан'європейських коридорів III і V, а також ділянки траси М07 (Київ – Ковель). У межах цього проекту також було створено умови для впровадження договорів технічного обслуговування доріг із оплатою залежно від фактичних результатів", – ідеться в повідомленні.

Як зауважується, станом на 1 квітня 2014 року Банк узяв на себе зобов'язання щодо надання 8,9 млрд євро ($12,2 млрд) в межах 326 проектів в Україні.