ЄC допоможе адаптувати економіку України під євростандарти, – посол

21:45, 27 вересня 2013

Брюссель готовий обговорювати з Києвом механізм сприяння в адаптації економіки до євростандартів після підписання угоди про Асоціацію та зону вільної торгівлі ( ЗВТ) Україна-ЄС. Про це сказав голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

«Найближчим часом Київ відвідає комісар ЄС з питань торгівлі Карл де Гухт, на порядку переговорів , в тому числі , питання сприяння Євросоюзу в отриманні українськими виробниками - експортерами європейської сертифікації після підписання угоди про зону вільної торгівлі, - сказав Томбінський.

«Ми працюємо над питанням як допомогти українським експортерам з сертифікацією в ЄС. Планується розробити інструмент для вирішення цієї проблеми», – цитує посла Інтерфакс-Україна.

Як нагадав європейський дипломат, що готується до підписання угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і ЄС передбачає 10-річний перехідний період для адаптації української економіки до європейських стандартів і техрегламент.

За оцінками фахівців, в числі, що потребують першочергового вирішення питань українсько-європейських двосторонніх відносин у сфері технічного регулювання, в тому числі, питання підписання угоди між Національним агентством з акредитації України (НААУ) та Європейською організацією з акредитації про взаємне визнання результатів оцінки відповідності.

Разом з тим, за даними Інституту економіки та прогнозування НАНУ, витрати економіки України на адаптацію і імплементацію тільки європейського законодавства у сфері захисту навколишнього середовища, або т.зв. екологічних стандартів, за приблизними оцінками, складуть протягом найближчих п'яти-шести років приблизно 1-2% ВВП.

Додамо, що Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС. Крім того, Верховна Рада України внесла зміни до Митного тарифу України відповідно до європейських норм та прийняла закон, який регулює виконання судових рішень.