Єдиний, хто програв від останніх політичних подій, - це Янукович, - експерт

18:07, 10 грудня 2008

"Схоже на те, що президентська сторона та частина фракції НУНС не були схильні до того, щоб так швидко оформити коаліційну угоду, так швидко проголосувати за обрання Володимира Литвина на посаду голови ВРУ. Можливо, і Президент, і керівництво НУНС розраховували на те, щоб в процесі створення коаліції поставити певні вимоги перед БЮТ, тому що в них не дуже гарний досвід взаємин з Блоком Юлії Тимошенко. І, можливо, вони намагались і намагаються зараз якомога більше вимагати від БЮТ в обмін на створення "коаліції трьох", - повідомив сьогодні, 10 грудня, у коментарі ZAXID.NET політолог Володимир Фесенко.

"Обрання Литвина спікером - не поразка для Ющенка. Навпаки, внаслідок таких змін в коаліційному процесі не відбулося коаліції Партії регіонів та БЮТ, яка могла б бути дуже серйозним, навіть драматичним викликом для Ющенка. По-перше, тому що вона б мала антипрезидентський характер, по-друге, це була б конституційна більшість, яка могла б витримати вето Президента.

Кандидатура Литвина є достатньо прийнятною для Президента. Звичайно, Президент і НУНС висували кандидатуру Плюща, це був би кращий варіант для них, але Литвин завжди був лояльною політичною фігурою щодо Президента", - зазначив Володимир Фесенко.

За його словами, коаліційний процес ще не завершений, а це означає, що в Президента ще залишаються важелі впливу на нього, а в разі, якщо коаліція не відбудеться, залишиться можливість розпуску ВРУ. Тому, як стверджує В.Фесенко, наразі рано говорити про якусь поразку Президента. "Звичайно, зараз більше виграли Тимошенко та Литвин, а єдиний, хто потерпів поразку - Янукович та його політична сила", - підкреслив політолог.

Володимир Фесенко переконаний, що завершення коаліційного процесу не буде легким та швидким. "Хоча, звичайно, є шанс, що у найближчі дні вдасться підписати коаліційну угоду. Це був би найпростіший варіант", - сказав політолог.

В.Фесенко зазначив, якщо постане питання голосування за кандидатуру прем’єр-міністра, то в парламенті розгорнеться серйозна дискусія. "БЮТ та Блок Литвина, швидше за все, спробують уникнути процедури перезатвердження прем’єр-міністра, а ось частина нардепів від НУНС та Партії регіонів будуть наполягати, аби ця процедура відбулася. До того ж вже лунають заяви, що переформатування уряду може відбутися найближчим часом. Тому невідомо, що буде швидше - підписання коаліційної угоди і після цього переформатування уряду чи навпаки. Тобто є достатньо багато підводних каменів у коаліційному процесі, тому він може бути достатньо конфліктним та затягнутим", - додав Володимир Фесенко.