Єдиний свідок у справі щодо підриву в лютому 2014 року львівської бази спецпідрозділу «Беркут», яка завершилася смертю двох працівників міліції, Роман Дракус заявляє про те, що на нього чиниться морально-психологічний тиск з боку керівництва переформатованого спецпідрозділу, який віднедавна називається Батальйоном міліції громадської безпеки особливого призначення.
Дракус вважає, що посилення тиску може бути пов’язаним із початком розгляду справи у Франківському районному суді міста Львова. Хоча єдиний підозрюваний – екс-заступник командира «Беркуту» Сергій Голуб втік із міста ще минулого року, Роман переконаний, що справу всіляко намагаються «зам’яти». Найпростіший шлях до цього – позбутися єдиного свідка, інформує Радіо Свобода.
Чоловік розповів, що колишні працівники «Беркуту», зокрема, екс-заступник командира Василь Дідух, який був звільнений минулого року після проведення службового розслідування щодо підриву бази, вчащає на своїй приватній автівці до нинішнього начальника БМГБОП Миколи Старосільця (він також є колишнім «беркутівцем», за часів Януковича обіймав посаду інспектора штабу, опісля пройшов переатестацію і очолив силову структуру).
«Усе б нічого, але місце дислокації спецпідрозділу є особливим об’єктом, на території якого знаходиться зброя, і поява там сторонніх осіб не є припустимою. Прості смертні, навіть із числа членів громадської ради при МВС, потрапити туди не можуть. А от колишні працівники «Беркуту» – будь ласка. Колишніх не буває?» - риторує видання.
Роман також додав, що коли під час чергового такого візиту він повідомив про це одному з представників громадської ради при МВС Львівщини, активістці Наталії Солтисяк і з цією метою залишив територію підрозділу у невстановлений час, начальник штабу ініціював проти нього службове розслідування. Хоча максимум, що може загрожувати Романові – це урізання зарплатні, він вважає це розслідування формою тиску на нього.
Із відповідною заявою він звернувся 8 травня до прокуратури Львівської області. У заяві він стверджує, що на нього здійснюється тиск саме як на «свідка по кримінальному правопорушенню та діючого працівника БМГБОП». Станом на 16 травня, тобто за більш ніж тиждень після подання заяви, реакції від прокуратури він так і не отримав.
Наразі громадська рада при МВС Львівщини за судовими засіданнями в справі підриву бази не стежить, зауважує Радіо Свобода. Пріоритетним зі зрозумілих причин вважаються подолання корупції та просування реформ. Утім, юрист Наталя Солтисяк переконана, що матеріали справи будуть відправлені на повторне розслідування. І тоді можуть випливти нові обставини та нові підозрювані.
«Думаю, під час слідства можуть виявитися інші люди, які були задіяні в підпалі, – зауважує вона. – Тому що всі розуміють, що з Голуба зробили цапа-відбувайла, що Голуб був не один і діяв не за власною ініціативою. Хтось давав вказівку згори».