Єдність понад усе

Донецький «Шахтар» і київське «Динамо» розіграли Суперкубок у Львові

09:01, 23 липня 2014

22 липня. Львів. Битва за Суперкубок. На полі - принципові суперники «Шахтар» Донецьк і «Динамо» Київ. Місце зустрічі - стадіон «Арена Львів». Перед початком матчу - кількатисячний фан-марш під лозунгом «Одна, єдина, соборна Україна». Чи варто нагадувати, як довго львів’яни чекали цього поєдинку? Чи варто говорити, якою шаленою була підтримка на стадіоні?

У результаті, донецький «Шахтар» здолав «Динамо» із рахунком 2:0. «Гірники» продемонстрували зібраність і клас, з якими киянам не вдалося впоратися. Однак, попри кадрові втрати з обох сторін, суперники показали цікавий і насичений моментами футбол. Хотілося б сказати, що переміг сильніший, проте цього вечора, який минув в атмосфері єднання та взаємної підтримки, перемогла дружба. Гра на результат не мала жодного значення - важливою була атмосфера. І Львову вдалося впоратися із цим на усі 100%.

Після завершення матчу усіх здивував наставник донецького клубу Мірча Луческу, якому настільки сподобалося грати у Львові, що керівництво команди вирішило проводити усі домашні матчі «Шахтаря» на «Арені Львів».

Вітання Путіну зі Львова

Попри невтішні повідомлення зі сходу України, у Львові відбулося справжнє футбольне свято. Щоправда, футбольні трофеї тьмяніють на тлі останніх подій в Україні, тому численні вболівальники із центру і сходу України приїхали сюди аж ніяк не за Суперкубком. Вони приїхали за справжньою атмосферою єднання і братерства, аби вкотре довести світу і собі, що Україна - єдина. Фанати принципових суперників навіть не думали влаштовувати бійку. Вони не обзивали один одного, а пройшлися плечем до плеча разом із місцевими фанатами майже через увесь Львів.

У вишиванках і з прапорами, у футболках із патріотичними принтами і з численною символікою збірної України - так зустрічало великий футбол місто Лева. Фани «Динамо» обіймалися із ультрою «Шахтаря». Вболівальники  львівських «Карпат» без жодних докорів сумління носили символіку приїжджих клубів. У цей день усі говорили про футбол і думали футболом. Під свист стартового свистка на «Арені Львів» підлаштувався громадський транспорт, а звичайні львів'яни стали свідками грандіозного фан-маршу, який провели на знак єдності українського народу.

Фани на кожному кроці кричали заповітне з часів Майдану гасло «Слава Україні! Героям слава!», «Слава нації! Смерть ворогам!», «Україна понад усе!». Перед початком ходи вболівальники усіх клубів заспівали перед Ратушею гімн України, влаштувавши після того фаєр-шоу. Із великим банером «Слава нації» вболівальники рушили у бік «Арени Львів».

Серед приїжджих фанатів «Динамо» і «Шахтаря» було чимало людей не з Києва і не з Донецька. Здавалося, що цього вечора до Львова з'їхалася чи не ціла Україна - Луцьк, Житомир, Шепетівка, Біла Церква, Запоріжжя... Крим, Донбас, Закарпаття. Прикрашені клубною та національною символікою фани раз за разом передавали «вітання» Володимиру Путіну. Спочатку несміливо, а далі - на повну горлянку, львів'яни та гості міста співали відомий хіт про Путіна, який також підхоплювали перехожі.

Пізніше, уже під час матчу на «Арені Львів», вболівальники з протилежних сторін, заручившись підтримкою цілого стадіону скакатимуть, співатимуть, перегукуватимуться про Путіна, Україну і героїв. І місцями події на секторах будуть цікавішими, ніж на полі.

Кубок їде у Донецьк, а «Шахтар» залишається у Львові

Перед матчем численні футбольні експерти говорили, що двобій у Львові, який відкривав новий сезон української Прем'єр-ліги, продемонструє розклад сил на наступний футбольний рік. Звісно, з цим можна сперечатися, адже обидві команди не були у своїй оптимальній формі. Нагадаємо, що одразу п'ять бразильських гравців «Шахтаря» відмовилися після тренувального збору повертатися в Україну через бої на сході. Таким чином команда залишилась принаймні без двох ключових гравців - Алекса Тейшейри та Дугласа Кости.

У свою чергу «Динамо» покинув Браун Ідейє, який змінив київський клуб на англійський «Вест Бромвіч». Також з різних причин на поле не змогли вийти інші зірки киян - Мігель Велозу, Бенуа Тремулінас, Джермейн Ленс.

Уже з перших хвилин стартового свистка команди почали атакувати: «Динамо» намагалося контролювати м'яч, у той час, як «Шахтар» грав на контратаках. «Гірники» виглядали більш упевнено і саме вони перші 15 хвилин матчу диктували правила гри. На 20 хвилині небезпечна атака вийшла у новачка команди Олександра Гладкого. Воротар киян ледве відбив небезпечний удар від екс-карпатівця.

До середини тайму гра дещо вирівнялася: непогано себе показали Безус і Беланда, також цікавими комбінацями запам'ятався Мбокані. До перерви рахунок на табло залишився сухим - суперники раз за разом перехоплювали ініціативу один в одного, однак не змогли відкрити рахунок матчу.

У другій половині гри динамівці намагалися нав'язувати свою гру. Підопічні Сергія Реброва контролювали майже усе поле, хоча темп гри у порівнянні з першим таймом дещо пригас.

На 70 хвилині першим голом у новому сезоні «Шахтаря» відзначився Олександр Гладкий, який тільки нещодавно перейшов із львівських «Карпат» у розташування «гірників». Нападник без проблем обійшов динамівську оборону і не зовсім впевненим ударом відкрив рахунок голом у воротах Шовковського.

«Динамо» продовжувало боротися: до воріт «гірників» проривався Мбокані, а Андрій Ярмоленко неодноразово намагався заробити пенальті. Гра стала більш емоційною, команди багато фолили. За час гри кияни заробили аж 5 жовтих карток, три жовті також на рахунку «Шахтаря» - раз за разом суперники намагалися апелювати до головного арбітра матчу, львів'янина Юрія Можаровського.

Однак футбол залишається футболом і він вимагає, насамперед, зібраності і класу. Цього вечора виявився кращим «Шахтар», проти якого «Динамо» із намаганням постійно контролювати гру, не вигадало нічого дієвого. На 90 хвилині фінальну крапку у боротьбі за Суперкубок ставить ще один новенький донецького клубу, який нещодавно перейшов із харківського «Металіста», Марлос - 2:0.

Футболу бути!

На післяматчевій конференції головний наставник киян Сергій Ребров заявив, що зважаючи на ситуацію в країні, дуже добре, що цей матч відбувся. Тренер, який лише у травні очолив «Динамо», наголосив, що програла уся команда, тому тренерський склад розбиратиме усі сильні та слабкі сторони гри рідної команди.

«Не усі футболісти повернулися до своєї звичної форми. Тим більше, ви знаєте, яка зараз існує проблема із іноземними гравцями в Україні - вони бояться залишатися. Тому зараз дуже важливо зробити все, аби іноземні футболісти не покинули Україну», - заявив Ребров.

У свою чергу Мірча Луческу, команда якого вперше грала на львівському стадіоні «Арена Львів», відзначив особливу атмосферу матчу і підтримку вболівальників. Цього вечора арена була заповнена вщент - 34 347 вболівальників прийшли подивитися гру.

«Чесно кажучи, здивував повний стадіон, який так сильно вболівав впродовж усього матчу. Раніше ми приїжджали до Львова на один день, аби відіграти матч з «Карпатами». Цього разу ми пробули у Львові три дні. Нам дуже сподобалося місто, інфраструктура, тому усі домашні матчі УПЛ та Ліги чемпіонів будемо грати у Львові», - заявив Луческу.

Відтепер Львову доведеться прихистити на невизначений термін ще одного біженця з Донбасу - донецький «Шахтар», попереду в якого нелегкий сезон, а також напружена боротьба у Лізі чемпіонів.

Чи приходитиме кожного разу 34 тисячі львів'ян на матчі «Шахтаря» - це питання. Однак Львів, якого давно не тішать рідні «Карпати», і який ніколи не ігнорує найбільші футбольні події на «Арені Львів», давно чекає великого футболу. А перший контрольний матч, який покаже, як місцеві вболівальники готові підтримувати «Шахтар», відбудетья вже цієї неділі о 17.00, коли донецький клуб вийде на поле львівського стадіону проти запорізького «Металурга».