Єфремов вважає, що Україні потрібна «фінансова федералізація»

18:22, 11 лютого 2014

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов переконаний, що на даний час в Україні як ніколи назріло питання про «фінансовий федералізм».

Про це він заявив на брифінгу у Луганську, повідомляють «Коментарі. Луганськ».

«Ми повинні сьогодні говорити про фінансовий федералізм. Щоб кожна територія знала, скільки вона заробляє. І скільки з того, що вона заробляє, вона віддає в центр», - зазначив Єфремов.

На його думку, кожна область повинна мати детальну інформацію, скільки із зароблених грошей окремо взятою територією йде на утримання зовнішньоекономічної діяльності, армії, державних програм, які будуть перерозподілятися в центрі, а що буде залишатися в областях.

За словами нардепа, сьогодні до абсурду доведена ситуація, коли майже все, що заробляється на місцях, відправляється в Київ, а на місці залишається відносно невелика частина.

На думку Єфремова, в Україні необхідно зламати нинішній перерозподіл грошей, щоб регіони залишали у себе більшу частину заробленого, щоб місцева влада мала більше можливостей у прийнятті фінансових рішень «зі зрозумілими відрахуваннями в Київ».

«І тоді ніхто не буде говорити, що, припустимо, Донбас годує всю Україну. Якщо це так, тоді це буде видно. Це не буде фактом спекуляції», - наголосив регіонал, додавши, що при «фінансовому федералізмі» «захід України не буде говорити, що вони годують всю Україну за гроші, які вони заробляють в Західній Європі і привозять сюди», будують гарні будинки, але не роблять відрахування на соціальні проекти, навчання і т.д.

Нардеп вважає, що «фінансова федералізація» - це перший крок, а далі питання буде диктуватися тільки загостренням або не загостренням ситуації в державі.

«Прихильники унітарної держави бояться, що в разі введення федералізму держава розвалиться. Прихильники, які заявляють, що вони не будуть жити під москалями або під бандерівцями, наполягають, щоб держава була федеральною», - додав Олександр Єфремов.

Він також зазначив, що не проти і «політичної федералізації»: «Але я реаліст, і на даному етапі піднімати питання про федералізацію - це означає посилювати ситуацію, яка є в країні».