Єнакіївський металургійний завод і «Краснодонвугілля» зупинили свою роботу

Причиною зупинки назвали тривалі військові дії та блокаду залізничного сполучення в зоні АТО

07:31, 21 лютого 2017

Єнакіївський металургійний завод (ЄМЗ, Донецька область) і ПАТ «Краснодонвугілля» (Луганська область), які входять у групу «Метінвест» та розташовані на тимчасово не підконтрольній Україні території, зупиняють виробництво через воєнні дії і блокаду залізничного сполучення в зоні АТО. Про це повідомила прес-служба «Метінвесту» ввечері у понеділок, 20 лютого.

Як повідомили на підприємстві, з початку бойових дій в регіоні ЄМЗ працює в умовах неритмічних поставок залізорудної сировини. Після того, як протестувальники заблокували рух на перегоні Ясинувата - Скотовата, ввезення сировини та вивезення готової продукції стали неможливими.

«На цю мить на Єнакіївському метзаводі закінчилися роботи з підготовки до тимчасової консервації. Здійснене видування доменних печей №3 і №5, припинена робота конвертерного цеху. Макіївська філія ЄМЗ буде зупинена 25 лютого», – йдеться в повідомленні.

Також через блокаду залізничного сполучення зупинено видобуток на всіх шахтах вугільного об'єднання «Краснодонвугілля».

У компанії запевнили, що Єнакіївський металургійний завод і «Краснодонвугілля» зареєстровані на підконтрольній Україні території і сплачують усі податки до держбюджету.

Там кажуть, що «Метінвест» не має наміру скорочувати персонал ЄМЗ та Краснодонвугілля. Усіх співробітників цих підприємств виведуть у простій зі збереженням 2/3 окладу.

Зазначимо, що «Метінвест» є найбільшим гірничо-металургійним холдингом України. Підприємства групи розташовані, в основному, в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.

Як інформував ZAXID.NET, 25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ – Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу, було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів.

26 січня ветерани АТО заблокували вузлову станцію «Світланове» в Луганській області. 30 січня на ділянці залізничних шляхів у «сірій зоні» невідомі вирізали ділянку рейок, при цьому учасники блокади заявили, що не причетні до цього.

Відомості за фактом блокади внесено до ЄРДР з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 279 КК україни (блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, яке порушило нормальну роботу транспорту).

В четвер, 16 лютого, блокадники почали перекривати рух на автодорогах – перекрили рух на автодорозі поблизу Золотого Луганської області. Вони також закликали людей, які мають зброю, приєднуватися до блокади.

Влада блокадників не підтримала. Зокрема, президент Петро Порошенко заявив, що дії блокадників є дестабілізуючим фактором, який загрожує енергетичній безпеці країни, адже через блокування поставок антрацитного вугілля деякі українські ТЕС і ТЕЦ будуть змушені припинити роботу, що призведе до віялових відключень електроенергії.

Блокаду раніше також засудили представники Євросоюзу, США та держав Великої сімки.