ЄС додав до санкційного списку людей з близького оточення Путіна

09:21, 26 липня 2014

Європейський Союз застосував санкції до високих посадовців Росії – членів Ради безпеки РФ, керівників ФСБ, Зовнішньої служби розвідки, президента Чечні Кадирова, а також до сепаратистів в Україні.

Відповідний список імен, до яких застосовані санкції ЄС у вигляді заборони на в’їзд та заморожування активів, опубліковані в Офіційному журналі ЄС, пише УНІАН.

Список відкриває Михайло Фрадков, постійний член Ради Безпеки Російської Федерації; директор Служби зовнішньої розвідки РФ.

Наступним йде Микола Патрушев, постійний член і секретар Ради Безпеки Російської Федерації.

Далі у списку значаться імена Олександра Бортникова, який є  постійним членом Ради Безпеки Росії; директором Федеральної служби безпеки (ФСБ), Рашида Нургаліева, постійного члена та заступника секретаря Ради Безпеки РФ, Бориса Гризлова, який також є членом Радбезу.

Далі список продовжив Сергій Бесєда, який обіймає посаду командувача п'ятою службою ФСБ.

Є у списку і член Державної Думи – Михайло Дегтярьов, який оголосив про відкриття «де-факто посольства» невизнаної так званої «донецької Народної Республіки» в Москві.

До списку потрапив також президент республіки Чечня Рамзан Кадиров, який виступив із заявами на підтримку незаконної анексії Криму та на підтримку збройного заколоту в Україні.

Санкції також застосовані до губернатора Краснодарського краю Олександра Ткачова.

Далі список продовжили лідери сепаратистів: Павло Губарєв, лідер так званої ДНР, Катерина Губарєва, так званий «міністр закордонних справ» ДНР, Федір Березін, так званий «міністр оборони» ДНР, Валерій Кауров, так званий президент «республіки Новоросія», Сергій Здрилюк («Абвер») – один з командирів слов'янських терористів, Володимир Антюфєєв, або відомий як Шевцов, колишній міністр безпеки в сепаратистському регіоні Придністров’я.

Список юридичних осіб відкривають "Луганська народна республіка", "Донецька народна республіка", "Федеративна держава Новоросія", "Міжнародний союз суспільних об’єднань", радикальна воєнізована організація "Соболь", міліція самозахисту "Луганська гвардія", армія Південного Сходу, народне ополчення Донбасу, батальйон «Восток».

До списку компаній потрапили державна суходільна компанія "Керченська поромна переправа", за якою йде державне підприємство "Севастопольський морський торгівельний порт", державне підприємство "Керченський морський торгівельний порт", державне підприємство "Універсал-Авіа".

У списку також фігурують санаторій "Нижня Ореанда", кримське підприємство "Азовський лікеро-горілчаний завод, аграрне об’єднання "Массандра", підприємство "Магарач", завод шампанських вин "Новий Світ".

Також увечері в п’ятницю, 25 липня, Європейська комісія остаточно узгодила й пропозиції щодо ширших санкцій проти Росії, які, відповідно до рішення Ради міністрів закордонних справ ЄС минулого вівторка, можуть стосуватися доступу до ринків капіталу, оборонного сектору, товарів і технологій подвійного призначення, зокрема, в енергетичному секторі. Ці пропозиції мають далі розглянути на засіданні Комітету постійних представників Єврокомісії наступного вівторка.

Як повідомляє Радіо Свобода, при цьому з санкцій щодо енергетичного сектору буде виключено газовидобувну промисловість Росії, враховуючи значну залежність частини країн ЄС від російського газу.