Європейський Союз пiдтверджує ранiше заявлену пiдтримку допомогти Українi модернiзувати її газотранспортну систему (ГТС). Про це йдеться у висновках Ради ЄС iз питань зовнiшньої полiтики, схвалених на засiданнi, яке вiдбулося 10 грудня в Брюсселi на рiвнi мiнiстрiв закордонних справ країн-членiв ЄС.
"Рада пiдтверджує свою пiдтримку процесу модернiзацiї України та тривалої роботи ЄС з Україною до моменту досягнення цiєї мети, зокрема двосторонню фiнансову допомогу та потенцiйну макрофiнансову допомогу ЄС, а також спрощення пiдтримки з боку мiжнародних фiнансових iнституцiй для модернiзацiї української ГТС вiдповiдно до наявних угод, зокрема угоди про Енергетичне спiвтовариство", - зазначено в документi.
Нагадаємо, на початку жовтня 2012 року ЗМІ повідомили, що НАК "Нафтогаз України" підписав контракт з німецьким промисловим постачальником "Ferrostaal Industrieanlagen" щодо модернізації своєї газотранспортної системи (ГТС). Згідно попередньої інформації, модернізація мала тривати 15 років.
Також у жовтні "Газпром" заявив, що найближчим часом очікує від української сторони незалежної міжнародної оцінки її газотранспортної системи, яка має лягти в основу переговорів щодо створення консорціуму про розвиток газотранспортної системи країни.
Однак в грудні голова правління "Газпрому" Алєксєй Міллер заявив, що Україна досі не представила оцінку своєї ГТС. Водночас екс-міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко сказав, що оцінку ГТС, яку проводить компанія «Бейкер Тіллі Україна АЧ», буде завершено в листопаді, після чого оголосять результати.
Газотранспортна система України є другою в Європі і однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об'єктів), які експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км, зокрема магістральних газопроводів - 22,2 тис. км і газопроводів-відведень - 14,9 тис. км. Кількість газорозподільних станцій (ГРС) становить 1 449.