ЄС і США допоможуть Україні зміцнити енергетичну безпеку

08:52, 4 грудня 2014

Учасники Ради з енергетики Євросоюз-США підкреслили необхідність координації санкцій відносно Росії, посилення заходів проти самопроголошених республік на сході України і політики невизнання приєднання Криму до РФ.

Про це йдеться в заяві за підсумками шостого засідання ради, яке відбулося в середу, 3 грудня, в Брюсселі, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Розглянувши ситуацію, що склалася, ми домовилися про необхідність координувати наші санкційні режими щодо Росії і одночасно посилювати заходи проти сепаратистів, а також політику невизнання незаконної анексії Криму», - підкреслюється в заяві.

У засіданні брали участь верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, заступник голови Єврокомісії Марош Шевчович, єврокомісар Мігель Аріас Каньєте і держсекретар США Джон Керрі.

«Не передбачаючи рішення Стокгольмського міжнародного арбітражу, рада підтвердила важливість укладення довгострокової газової угоди між Росією і Україною», - підкреслюється в заяві.

Європейські та американські учасники ради високо оцінили досягнуту 30 жовтня тристоронню угоду по газу між Росією і Україною за посередництва ЄС. Вони назвали її важливим внеском у забезпечення поставок газу в Україну в зимовий період, а також транзиту газу в ЄС. Крім безпосереднього результату, ця угода «показує, що можна послабити ескалацію конфлікту, а також служить зразком для можливих подальших заходів», наголошується в заяві.

ЄС і США разом погодилися підтримувати новий уряд України і сприяти реформуванню енергетичної галузі країни відповідно до стандартів Енергетичного співтовариства, поступової інтеграції українського енергетичного ринку в енергетичний ринок ЄС, одночасно звертаючи увагу на потреби найменш захищених груп населення.

Сторони привітали прийнятий українським урядом за сприяння США план можливих заходів в галузі енергетики на зимовий період. США, ЄС і країни-члени союзу будуть активно співпрацювати у виконанні цього плану, стежити за оптимальним використанням своєї допомоги Україні, підкреслюється в документі.

У довгостроковій і середньостроковій перспективі ЄС і США допоможуть Україні зміцнити енергобезпеку, підвищити енергоефективність і частку поновлюваних джерел енергії.

У документі немає цифр і даних про розміри і форми допомоги США та ЄС у реформуванні та зміцненні енергетичної галузі України.