Євросоюз може надати Україні фінансову допомогу для проведення конкретних реформ. ЄС не може працювати подібно до банку, видаючи гроші на будь-яке прохання. Так прокоментував імовірність надання економічної компенсації Україні від Євросоюзу голова делегації Європарламенту зі співробітництва України та ЄС Павел Коваль.
Євродепутат також зауважив, що перемовини щодо євроінтеграції України у тристоронньому форматі ЄС-Україна-Росія можливі лише після підписання угоди про асоціацію. «Без цього підписання роль України буде подібною до тої, яку УРСР відігравала як член ООН», – сказав Коваль на зустрічі з журналістами в Інституті світової політики.
Євросоюз пообіцяв Україні 1 мільярд євро для проведення модернізації виробництва для роботи в умовах зони вільної торгівлі з ЄС. Прем’єр-міністр Микола Азаров назвав її «допомогою жебракові на папері».
Екс-президент Польщі Олександр Квасневський вчора повідомив, що Євросоюз формує для України економічний пакет допомоги у рамках підготовки до підписання угоди про асоціацію. «Я сам беру участь у багатьох розмовах, і я знаю, що Європейський Союз намагається створити деякий економічний пакет, який реально допоміг би Україні, але це буде надто пізно», – сказав екс-президент в інтерв’ю польському радіо ZET.