«Європейський Союз не виставляв прямої умови звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко і закриття справи проти не»ї, - зазначив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко в ефірі «Великої політики», відповідаючи на питання, чи ставить ЄС такі вимоги як запоруку підписання угоди про асоціацію.
"Такої прямої передумови ніхто не виставляв. Принаймні, з точки зору наших контактів з офіційними очільниками Єврокомісії", - заявив він.
"Дійсно існує бажання, щоб у нас була повна злагода, щоб було тихо, щоб нічого не виникало такого, що може створювати якісь збудження, в тому числі і в парламентських і неурядових колах, за межами нашої країни, в першу чергу в Європейському Союзі", - розповів міністр.
"Існує основне правило демократії, основне правило будь-якого суспільства, що в разі виникнення серйозних питань до будь-якої особистості, з точки зору правоохоронних органів, які базуються на фактах, єдиний шлях з'ясувати всі ці моменти - тільки через суд", - зазначив Грищенко.
"Це розуміють наші партнери", - уточнив дипломат, при цьому додавши, що "у них є враження, що не все відповідає тим стандартам, до яких вони звикли у свої власних країнах".
Грищенко підкреслив, що рух в напрямку ЄС "не є подарунком для України, це в інтересах і Європейського союзу".
"Те, що Україна є потенційним, і зараз уже достатньо важливим, ринком для Європи - це розуміють наші партнери…", - додав він.
Грищенко уточнив, що тема арешту і суду над Тимошенко "важлива і доводиться займатися нею постійно, але це все ж таки - предмет нашого внутрішнього життя".
"Ставлення до того, чи треба відповідати за те, що ти скоїв або зробив… Ми маємо самі дати відповідь на це питання", - зазначає міністр.