ЄС не висував Україні жодних нових умов для проведення саміту

22:02, 17 жовтня 2012

Брюссель категорично відкидає інформацію про висунення будь-яких нових умов Києву для проведення саміту.

«Незважаючи на спекуляції, для саміту Україна-ЄС немає жодних нових умов», – заявила речниця Верховного представника ЄС із закордонних справ Катрін Аштон Майя Коціянчич.

Вона нагадала, що саміт Україна-ЄС відбувається на регулярній основі. «Ми очікуємо проведення виборів, щоб розпочати підготовку наступного саміту. Швидше за все, саміт відбудеться на початку 2013 року», – наголосила речниця.

Раніше сьогодні деякі ЗМІ поширили інформацію про те, що нібито керівництво ЄС готове зустрітися з президентом Віктором Януковичем на початку 2013 року, після виборів і переформатування уряду, а саміт Україна-ЄС може відбутися наприкінці січня – початку лютого 2013 року, після відставки українського уряду.

16 жовтня голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбинський сказав, що проведення саміту залежить від демократичності виборів Ради.

Нагадаємо, голова місії України при Європейському Союзі Костянтин Єлисєєв раніше висловлював упевненість у проведенні саміту. При цьому, він зазначив, що зараз ведеться підготовка до заходу.

Наприкінці вересня представництво Європейського Союзу в Україні прогнозувало, що саміт Україна - Євросоюз відбудеться на початку 2013 року.

Раніше європейський комісар з питань розширення ЄС і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що проведення саміту Україна - Євросоюз в 2012 році залежить від того, чи будуть досягнуті відповідні домовленості на вищому рівні.

У серпні колишній голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра висловлював сумнів, що запланований саміт Україна - ЄС відбудеться восени.

Після цього Міністерство закордонних справ заявило, що проведення саміту заплановане на 2012 рік.

Нагадаємо, саміт Україна-ЄС проводиться щороку.

Вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах.