ЄС не визнає указ Путіна про заборону іноземцям володіти землею в Криму

ЄС назвав цей указ «нав’язуванням російського громадянства і спробою примусової інтеграції Криму до Росії»

13:46, 26 березня 2021

Євросоюз не визнає указу президента РФ Володимира Путіна про заборону негромадянам РФ володіти земельними ділянками в окупованому Криму. Про це заявила делегація ЄС при ОБСЄ під час засідання Постійної ради Організації 25 березня, передає «Укрінформ».

«Ми шкодуємо з приводу того, що 20 березня 2021 року набув чинності указ президента Росії про віднесення більшості території незаконно анексованих Криму та міста Севастополя до списку прикордонних територій Російської Федерації, на яких негромадянам РФ забороняється володіти землею», – йдеться у заяві.

Зазначається, що Європейський Союз не визнає цього указу, який є порушенням міжнародного гуманітарного права.

«Цей указ та нав’язування російського громадянства є черговою спробою примусової інтеграції незаконно анексованого півострова до Росії», – заявили у ЄС.

У Євросоюзі вказали на те, що у 2020 році підконтрольні РФ суди на окупованому півострові видали накази про депортацію щонайменше 105 громадян України на підставі того, що вони не мають російських паспортів.

«Європейський Союз залишатиметься відданим повному впровадженню своєї політики невизнання, в тому числі шляхом обмежувальних заходів», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, що з 20 березня 2021 року набув чинності указ президента Росії Володимира Путіна, який заборонив «іноземним громадянам» володіти землею в більшості районів окупованого Криму – прибережних і прилеглих до материкової України. З точки зору російського законодавства громадяни України на окупованому півострові також потрапляють у цю категорію.

Президент Росії Володимир Путін 20 березня розширив перелік територій, земельних ділянок, які не можуть бути у власності у «іноземців» і «іноземних юридичних осіб» – до списку увійшло більшість районів анексованих Криму і Севастополя, а також Керч, Ялта, Євпаторія та інші прибережні міста півострова. Заборона не поширюється на три райони Криму – Первомайський, Красногвардійський і Білогірський, ці райони не межують з материковою частиною України і не мають виходу до Чорного моря. Аналогічним чином до переліку не увійшла Верхньосадовська сільська рада у Нахімовському районі Севастополя.

У представництві президента України в АРК назвали «військовим злочином» указ Путіна про землі в окупованому Криму. Прокуратура АР Крим кваліфікує такі дії російської влади за статтею 438 КК України (порушення законів і звичаїв війни).