ЄС пояснив, чому резолюція щодо України приймалась після саміту

09:05, 5 січня 2011

Із резолюції щодо України Європейського парламенту намагалися зробити інструмент тиску на саміт Україна-ЄС і на надання Плану дій щодо лібералізації візового режиму. Про це заявив голова комітету Європарламенту з питань співпраці з Україною депутат Павел Коваль.

В інтерв’ю "Інтерфакс-Україна" про розвиток подій у Європейському парламенті навколо резолюції щодо України депутат сказав: "У якийсь момент стало очевидним, що якщо ми проголосуємо резолюцію до саміту, і якщо оцінки будуть дуже жорсткими, цю резолюцію буде використано як засіб тиску на учасників саміту".

"Було цілком очевидно, що дехто хотів, щоб це відбулося до саміту, тому що вони домагалися цього не для того, щоб сказати правду про вибори, а тільки для того, щоб впливати на Україну й на саміт", - сказав депутат.

П.Коваль переконаний, що "в резолюції потрібно було відкрито сказати правду, але не закривати шлях для України в ЄС, дати їй План дій і не підтримувати україноскептиків", яких тут дуже багато". "Тому резолюцію було проголосовано після саміту", - наголосив політик.

За словами європейського депутата, в самому парламенті "боротьба була серйозною".

"Два місяці в Європейському парламенті всі говорили про Україну. Поганим було лише те, й це небезпечно в контексті довгострокової спільної роботи, що наші українські друзі підтримували деякі аргументи, не враховуючи, що ці самі аргументи через два-три роки можуть обернутися проти самої України, проти них, якщо вони прийдуть до влади. В короткостроковій перспективі це негативно вплинуло б на надання Плану дій безвізового режиму й на всі політичні декларації про перспективу членства України в Європейському Союзі", - вважає П.Коваль.

Парламентарій також зазначив, що узгоджений текст резолюції "народився в атмосфері серйозних компромісів".

"Я хотів би зазначити, що якщо в Україні хтось вважає, що соціалісти хочуть "прикрити" Партію регіонів, то це неправда. Соціалісти - це серйозна політична сила, яка нікому не підігрує і не буде для когось фіговим листком", - сказав він.

П.Коваль також повідомив, що йому відомо про наміри інших політичних сил Європейського парламенту встановити зв'язки з іншими партіями в Україні. "Є наміри про переговори і з зеленими, з лібералами. Це буде дуже добре, тому що й це є одним із видів інтеграційного процесу", - вважає політик.