ЄС пригрозив санкціями щодо відповідальних за насильство в Києві

13:07, 19 лютого 2014

Євросоюз реагуватиме на будь-яке погіршення ситуації в Україні цілеспрямованими заходами стосовно відповідальних за насильство в Києві. Про це заявив президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

«Ми чітко сказали, що ЄС реагуватиме на будь-яке погіршення ситуації. Тому ми очікуємо, що наші держави-члени можуть в терміновому порядку погодити цілеспрямовані заходи щодо осіб, відповідальних за насильство і застосування надмірної сили, як це запропонував Верховний представник ЄС», – йдеться в поширеній у середу заяві, передає Інтерфакс-Україна.

Додамо, Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон запропонувала профільному комітету ЄС вивчити всі можливі варіанти реагування на ситуацію в Україні.

«Верховний представник Кетрін Ештон закликала Комітет ЄС з питань політики та безпеки вивчити всі варіанти реагування на Євромайдан», – повідомила на своїй сторінці у Twitter представник Кетрін Ештон Майа Косьянчич.

Водночас, як повідомляє ИТАР-ТАСС, Бельгія, Польща та Литва готові підтримати санкції проти України.

Зокрема, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск у сеймі країни заявив, що настав час для введення санкції проти України. Заразом він зауважив, що «санкції – це радше моральна реакція, ніж елемент, який може дати позитивні ефекти».

«Проте санкції бувають необхідним жестом солідарності і сигналом для влади, що резерв терпіння скінчився і перейдено певні межі, – пояснив він. – Жертви застосування сили потребують такого жесту, такого вираження підтримки».

На думку Туска, санкції не вплинуть на рішення української влади і не зумовлять чесного діалогу, але «настав момент, коли важливіші люди, на яких чекають місяці і роки безнадійної боротьби».

«Найближчими днями, під час переговорів з головами держав і лідерами європейських інститутів, я буду закликати ввести санкції, які повинні вдарити по винуватцях українських бід. Сподіваюся, польська позиція вплине на швидке ухвалення рішення в ЄС», – додав він.

Зі свого боку, голова бельгійського МЗС Дідьє Рейндерс заявив, що Бельгія підтримає санкції ЄС проти влади України.

«Час перейти до іншого етапу – до санкцій», – наводить слова міністра бельгійське агентство Belga.

За повідомленням ИТАР-ТАСС, Франція і Німеччина також допускають можливість запровадження санкцій проти осіб, відповідальних за ескалацію насильства в Україні. З такою заявою виступив глава МЗС Франції Лоран Фабіус за підсумками спільного засідання урядів Німеччини та Франції в Парижі.

За його словами, це питання французькі і німецькі політики обговорять протягом дня.

«Ми з колегами з Німеччини обговоримо сьогодні, що можна зробити на європейському рівні», – сказав журналістам французький міністр.

Як він уточнив, мова може йти про санкції «будь-якого масштабу». «Передусім вони мають бути спрямовані особисто проти тих, хто стоїть біля витоків цього насильства», – зазначив Фабіус.

Додамо, що про можливість санкцій щодо України з боку ЄС і не тільки зазначала і президент Литви Даля Грібаускайте, і міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер.