Рада Європейського Союзу розширила санкційний список за окупацію Криму Росією, додавши туди ще вісьмох осіб. Відповідне рішення оприлюднено 11 жовтня у Брюсселі, пише «Укрінформ».
«Рада вважає, що цих вісьмох людей слід внести у список осіб, структур і органів, щодо яких запроваджено обмежувальні заходи за їхню роль у підриві територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України», – наголошується в офіційному повідомленні.
Як зазначається, персони, що додані до санкційного списку, є працівниками правоохоронних органів – судді, прокурори та офіцери безпеки, які відповідають за виконання законів Росії у незаконно анексованому Криму та у Севастополі. Вони ухвалювали упередженні рішення у політично мотивованих справах, переслідували або застосовували репресії до противників незаконної анексії Криму й Севастополя.
Під санкції, зокрема, потрапили суддя Верховного суду Республіки Крим Галина Редько, начальник УФСБ по Республіці Крим та місті Севастополю Леонід Михайлюк, суддя Київського районного суду м. Сімферополь Андрій Долгополов і прокурор Південного військового округу Євген Колпіков.
У прес-релізі уточнюється, що тепер під санкціями за окупацію Криму перебувають 185 фізичних та 48 юридичних осіб.
Своєю чергою Міністерство закордонних справ України привітало рішення Ради ЄС. Українські дипломати акцентували, що ЄС засвідчив принциповість своєї позиції щодо захисту прав людини та відданості подальшому впровадженню політики невизнання спроби анексії Криму з боку РФ.
«Запровадження Радою ЄС нових обмежувальних заходів напередодні 23-го саміту Україна-ЄС слугує черговим свідченням беззастережної підтримки Європейським Союзом України у її боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах. Це також підтверджує єдність України та Європейського Союзу у захисті прав людини і основоположних свобод, є кроком з втілення домовленостей установчого саміту Кримської платформи», – зазначили в МЗС.
Нагадаємо, що вперше санкції було запроваджено в червні 2014 року у відповідь на спроби підірвати територіальну цілісність України і дестабілізувати країну. Їх продовжують щороку. Європейські санкції проти РФ складаються з декількох пакетів. Першими було запроваджено індивідуальні санкції проти громадян РФ і України, яких Європа вважає відповідальними за підрив територіальної цілісності України.