Європейські партнери позитивно оцінюють законодавчу ініціативу українського уряду щодо реформування НАК «Нафтогаз України». Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький за результатами проведення 3 травня у Брюсселі міжнародного круглого столу високого рівня щодо ситуації на газовому ринку України.
«Учасники круглого столу виявили великий інтерес до законопроекту про реформування НАК «Нафтогаз України», який уряд вніс на розгляд Верховної Ради 26 квітня», - цитує Ставицького Укрінформ.
Міністр наголосив, що українська влада отримала підтримку в цьому питанні з боку міжнародних партнерів.
«Адже це є одним із аспектів виконання Україною зобов'язань з євроінтеграції…Я хочу сказати про серйозний прогрес, який відзначив єврокомісар, а саме про те, що за останні три роки відбувалось у частині реформування газового ринку в Україні», - сказав Едуард Ставицький.
У зв'язку з цим міністр висловив переконання, що угода про асоціацію між Україною і ЄС буде підписана у цьому році.
Нагадаємо, Кабмін пропонує Раді дозволити приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України», що здійснюють діяльність із транспортування газу магістральними трубопроводами й зберігання його в підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених у результаті їх реорганізації.
Згодом екс-голова Фонду державного майна (1998-2003 роки) Олександр Бондар заявив, що Україна не продасть ГТС, а просто віддасть її Росії.
22 лютого 2013 року президент Віктор Янукович під час програми «Діалог з країною» заявив, що Україна не продаватиме свою газотранспортну систему в разі створення газового консорціуму.
Віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко на щорічному енергетичному форумі інституту Адама Сміта заявив, що українська ГТС залишиться у державній власності.
Раніше екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник сказав, що Росія навряд чи зможе транспортувати газ до Європи без українських газосховищ, тому заяви про те, що українська ГТС у майбутньому стане Росії непотрібна – це політичний тиск для того, що заставити Україну вступити у Митний союз.
Газотранспортна система України є другою в Європі і однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об'єктів), які експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км, зокрема магістральних газопроводів - 22,2 тис. км і газопроводів-відведень - 14,9 тис. км. Кількість газорозподільних станцій (ГРС) становить 1 449.