ЄС, США та Канада закликали забезпечити незалежну та достовірну перевірку е-декларацій

Представництва ЄС, США та Канади закликали Київ завершити формування Нацагентства з повернення корупційних активів

12:00, 9 грудня 2016

Представництво Європейського Союзу, посольство Сполучених Штатів Америки та посольство Канади закликали українську владу провести незалежну й достовірну перевірку електронних декларацій. Про це сказано в їхній спільній заяві з нагоди Міжнародного дня протидії корупції 9 грудня, розміщеній на сторінці представництва ЄС у Facebook.

«Наполегливо закликаємо до проведення незалежної й достовірної перевірки поданих електронних декларацій», – сказано у зверненні.

Також Україну закликали забезпечити незалежність і адекватне ресурсне забезпечення Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури й Національного агентства із запобігання корупції.

«Надзвичайно важливо, щоб компетенція та повноваження цих відомств повністю поважалися усіма державними інституціями. Висловлюємо нашу підтримку створенню Вищого антикорупційного суду і готові надати сприяння по мірі розгортання цього процесу», – зазначено у заяві.

Крім того, посли закликали завершити процес створення Національного агентства з розшуку й повернення отриманих від корупційних злочинів активів, а також прискорити процес створення фінансової поліції.

«Ми також закликаємо українську владу завершити процес заснування нового Відомства з повернення активів, одержаних від корупційних та інших злочинів, щоб ця установа могла розпочати свою діяльність на початку 2017 року та перейти до виконання своїх критично важливих завдань», – йдеться у заяві.

Крім того, наголошено на важливості завершення процесу створення Державного бюро розслідувань у прозорий спосіб, який би забезпечив його незалежність і довіру до нього.

Представництва Канади, США і ЄС висловили підтримку створенню Вищого антикорупційного суду.

Також вони вказали на пророблену роботу з боротьби з корупцією, привітали Україну з досягнутими успіхами й підкреслили, що потрібні подальші зусилля всіх зацікавлених сторін для збереження й нарощування позитивної динаміки в цьому напрямку.

Вони зазначили, що ці кроки посилять довіру суспільства до роботи чиновників.