ЄС та НАТО проведуть спільні військові навчання в Україні

12:12, 1 квітня 2014

Депутати Верховної Ради України прийняли закон «Про схвалення рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2014 році для участі в багатонаціональних навчаннях». «За» відповідне рішення проголосували 235 народних депутатів з 291, зареєстрованих у сесійній залі.

Цей закон пропонує встановити чисельність учасників навчань з української сторони в 2,5 тис. осіб і таку саму кількість - від інших держав-партнерів, повідомив на пленарному засіданні перед голосуванням в. о. міністра оборони Михайло Коваль.

«Основна тематика навчань спрямована на підготовку до участі в міжнародних операціях з підтримки миру та безпеки, гуманітарних і пошукових операцій на суші й на воді, а також захисту нашої держави», – сказав Коваль, пише Інтерфакс.

У свою чергу член депутатської групи «Економічний розвиток», екс-міністр оборони Олександр Кузьмук повідомив, що навчання проводитимуться з травня по листопад на півдні України – в Миколаївській області, в акваторії Чорного моря, а також у західних регіонах - на Яворівському (Львівська область) та Ужгородському полігонах.

Відповідний законопроект вніс голова Верховної Ради, в. о. президента України Олександр Турчинов, його зареєстровано 26 березня під №4561.

«Рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2014 році для участі в українсько-польських навчаннях авіаційних підрозділів на рівні ескадрилій, українсько-польських навчаннях підрозділів військової поліції "Правопорядок-2014", українсько-американських навчаннях "Репід Трайдент-2014", українсько-польських навчаннях авіаційних підрозділів "Безпечне небо-2014", українсько-американських навчаннях "Сі Бриз-2014", багатонаціональних навчаннях "Світла лавина-2014", багатонаціональних навчаннях гірсько-піхотних підрозділів "Карпати-2014", українсько-молдовсько-румунських навчаннях механізованих підрозділів "Південь-2014" схвалити», – йдеться в документі.

Закон має набути чинності після ухвалення з дня його публікації.