ЄС виділить 308 млн євро на газопровід Уренгой-Помари-Ужгород, - МЗС

13:55, 5 лютого 2013

Європейській Союз виділить кредит у розмірі 308 млн євро на реконструкцію магістрального газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород, повідомив міністр закордонних справ України Леонід Кожара на прес-конференції у вівторок у Києві.

"Минулого тижня в Брюсселі ми обговорили питання кредитування реконструкції газопроводу. Європейська сторона погодилася прискорити виділення кредиту на ці цілі за лінією ЄБРР (Європейського банку реконструкції і розвитку) у розмірі 308 млн євро", - сказав він, повідомляє Інтерфакс-Україна

Кожара додав, що Україна налаштована на обговорення з європейською стороною питань взаємодії в реалізації на її території низки програм ЄС, серед яких - реконструкція зазначеного газопроводу.

Як повідомлялося, пріоритетними проектами модернізації та реконструкції ГТС України є західний транзитний коридор (газопроводи "Союз", Уренгой - Помари - Ужгород і "Прогрес") і південний (газопроводи Єлець - Кременчук - Кривий Ріг, Ананьєв - Тирасполь - Ізмаїл).

Влітку 2011 року Україна офіційно оголосила про початок докорінної модернізації своєї ГТС за рахунок власних коштів, яка, за попередніми розрахунками, коштуватиме $5,3 млрд протягом п'яти-семи років. Інвестиції в модернізацію магістральних газопроводів країни нададуть можливість зменшити собівартість транспортних послуг за рахунок поліпшення ефективності роботи системи щодо підвищення ККД.

Першим етапом реконструкції ГТС будуть роботи з модернізації газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород, який передбачає реконструкцію української ділянки газопроводу і розрахований на три роки. Загальний обсяг інвестицій в перший етап оцінено в $538,87 млн. В ЄБРР та Європейського інвестиційного банку заплановано залучити 308 млн (по $154 млн), ще $230,87 млн становитимуть власні кошти НАК "Нафтогаз України".

Протяжність української ділянки газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород становить 1160 км, діаметр труби - 1420 мм.

Пропускна спроможність газотранспортної системи України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи - 142,5 млрд куб. м, Молдову - 3,5 млрд куб. м.

Транзит природного газу територією України до країни Європи і СНД у 2012 році скоротився на 19,1% (на 19 млрд 936,43 млн куб. м) порівняно з 2011 роком - до 84 млрд 261,24 млн куб. м.