ЄС виділить Туреччині €1 млрд на проекти для біженців, – Туск

09:06, 24 квітня 2016

Євросоюз до кінця липня 2016 року виділить Туреччині приблизно 1 млрд євро допомоги на реалізацію програм для біженців у рамках виконання угоди між Брюсселем та Анкарою.

Про це заявив президент Європейської Ради Дональд Туск під час візиту до турецького міста Газіантепа, передає DW.com.

«Ці кошти – частина трьох мільярдів євро, які ЄС має виділити Анкарі в рамках укладеної в березні угоди, покликаної скоротити потік біженців з території Туреччини до Європи. Програми покликані покращити умови життя близько 2,7 мільйона сирійських біженців у Туреччині. Зокрема, йдеться про спорудження шкіл, консультативну та іншу підтримку біженців, а також забезпечення їх необхідними товарами», – йдеться у повідомленні.

На тлі цього канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка разом з Туском відвідала Туреччину, наголосила, що лише від 10 до 15 відсотків дітей біженців зараз момент можуть навчатися у школі. Причина цього у тому, що багато хто з них не живе у таборах для біженців.

Досі на реалізацію проектів для біженців у Туреччині ЄС виділив 93 млн євро. Віце-президент Європейської Комісії Франс Тіммерманс додав, що в майбутньому ЄС зможе укладати контракти для реалізації нових проектів напряму з турецькими освітніми відомствами.

Нагадаємо, Меркель, Туск та Тіммерманс спільно з турецьким прем'єр-міністром Ахметом Давутоглу відвідали табір сирійських біженців поблизу турецько-сирійського кордону.

Як інформував ZAXID.NET, 20 березня набула чинності угода з врегулювання міграційного кризи між ЄС і Туреччиною. Зокрема, вона передбачає повернення до Туреччини незаконно прибуваючих через її територію до Європи громадян держав Близького та Середнього Сходу та Північної Африки, які не мають підстав для отримання притулку.

Водночас у Європарламенті уже заявили, що підписаний договір про врегулювання міграційної кризи, за якою Туреччина погодилася перекрити потік нелегальних мігрантів в ЄС, не є гарантією того, що Анкара отримає преференції або прискорить процес отримання членства в Євросоюзі.