ЄС вимагає від України ухвалити закон про антикорупційний суд до середини червня

11:43, 26 квітня 2017

ЄС очікує прийняття Верховною радою законопроекту про антикорупційний суд до середини червня 2017 року. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на коментар представництва ЄС в Україні з приводу підготовки відповідного законопроекту.

«Згідно зі взятими Україною зобов'язаннями перед МВФ, закон про створення антикорупційного суду повинен бути прийнятий до середини червня 2017 року», – заявили у представництві.

У представництві ЄС нагадали, що внесення в парламент цього законопроекту – в компетенції української влади, зокрема Верховної ради, уряду і президента. Разом з тим, міжнародні експерти допомагають Україні у розробці цього документа.

У ЄС наголосили, що закон про судову систему і статус суддів вже передбачає створення Вищого антикорупційного суду, імплементація законодавства буде визначати мандат, організаційну структуру, а також процес добору суддів Вищого антикорупційного суду.

«Неофіційна робоча група, до складу якої входять члени міжнародних донорських організацій та експерти громадянського суспільства, розробила деякі пропозиції щодо створення цього суду, сфокусувавши особливу увагу на взаємодії цього нового суду з існуючою судовою системою, процедурі добору суддів, а також щодо гарантій безпеки та неупередженості , які повинні регулювати цей процес», – відзначили у представництві, додавши, що ЄС причетний до деяких з цих дискусій через своїх представників або фінансовані Євросоюзом проекти у сфері правосуддя та боротьби з корупцією.

Нагадаємо, у березні 2017 року Вища рада правосуддя відхилила законопроект про антикорупційний суд.

Нині справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський райсуд Києва (будівля НАБУ розташована в цьому районі столиці). Бюро неодноразово висловлювало незадоволення рішеннями цього суду та вимагало створити Вищий антикорупційний суд. За задумом, цьому суду будуть підслідні всі справи НАБУ, а оскаржити його рішення можна буде лише у Верховному Суді.

Раніше представництво ЄС в Україні та Посольство США закликали створити в Україні антикорупційний суд.