ЄС введе нові санкції проти РФ у разі зриву виборів, - Німеччина

12:15, 12 травня 2014

Країни Євросоюзу обговорюватимуть можливість введення нових санкції проти Росії, якщо сепаратисти завадять проведенню виборів президента України 25 травня.

Про це заявив міністр зовнішніх справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, у разі, якщо сепаратисти перешкоджатимуть проведенню виборів, "ми повинні подумати про подальші санкції".

"Ми обговоримо (на засіданні Ради ЄС у понеділок – ред.), яке рішення необхідно прийняти, якщо те, що на сьогодні є головною темою, а саме президентські вибори, не відбудуться", - зазначив Штайнмайер.

Він нагадав, що Німеччина не визнає результати референдуму про незалежність Донецької народної республіки 11 травня.

"Той шлях, який шукають сепаратисти на сході України, неприйнятний. Вчорашній референдум є незаконним", - додав Штайнмайер.

За його словами, необхідно посилити роль ОБСЄ, щоб прийти до національного діалогу між різними інтересами і позиціями держав і деескалації конфлікту.

Водночас міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив сьогодні, що позицію Москви щодо розв'язання кризи в Україні слід оцінювати не за словами, а за діями.

"Президент Путін сказав дві речі: перше, щоб так званий референдум був відкладений. Цього не сталося. Можливо, він може сказати, що він їх (організаторів – ред.) не контролює. Друге: що він відведе російські війська від кордону. Цього не сталося", - зазначив Більдт.

"Ми повинні судити Москву не за словами, але по справах. Ми це вивчили за останні кілька місяців", - заявив глава МЗС Швеції.

При цьому він наголосив, що "деякі особи у Східній Україні, які, як нам добре відомо, мають тісні зв'язки з Москвою, були дуже активні щодо так званого референдуму".

Відтак глава МЗС Швеції відзначив важливість майбутніх президентських виборів в Україні. "Важливо, щоб в України були можливості демократично обрати нового президента. Це буде важливо для стабільності та економіки. Демократія і економіка - ключові моменти. Ми хочемо стабілізувати Україну, інші - дестабілізувати. Це - велика різниця", - сказав Більдт.