ЄС заборонив продавати Росії обладнання для видобування глибоководної і сланцевої нафти

07:59, 1 серпня 2014

Євросоюз ввів заборону на поставки до Росії високотехнологічного обладнання для видобутку нафти в Арктиці, на глибоководному шельфі і сланцевої нафти.

І якщо для продукції «подвійного призначення» застосовується дозвільний порядок експорту, то відносно специфічного нафтового обладнання визначена повна заборона, повідомили у Official Journal of EU.

«Компетентні органи не дадуть ніякого дозволу на будь-який продаж, поставку, передачу або експорт технологій, якщо вони мають достатні підстави для визначення, що вони стосуються проектів глибоководної розвідки та видобутку нафти, розвідки і видобутку нафти в Арктиці або проектів в області видобутку сланцевої нафти в Росії», - йдеться в публікації.

У забороненому списку широкий перелік високотехнологічних труб нафтового сортаменту (OCTG) – наприклад: безшовні, бурильні, обсадні, насосно-компресорні труби; обладнання для буріння та облаштування свердловин; мобільні бурові установки; плавучі та підводні платформи для розвідки і видобутку, а також легкі морські судна, пожежні судна, плавучі крани та інші допоміжні судна (виключаючи днопоглиблювальні суду, плавучі та підводні платформи, рибальські та військові судна).

Видобуток вуглеводнів за допомогою плавучих і підводних комплексів лише починає розвиватися в світі. Ані плавучі, ані підводні комплекси для видобутку нафти у Росії не застосовуються. Перший і поки єдиний гірничий комплекс для видобутку газу був встановлений у 2013 році на Кірінському родовищі «Газпрому» на шельфі Сахаліну.

Нагадаємо, у середу, 30 липня, Рада Євросоюзу остаточно затвердила секторальні санкції проти економіки Росії.

Як повідомляв ZAXID.NET, Офіційний журнал Європейського Союзу оприлюднив рішення ЄС застосувати економічні санкції стосовно Росії через її дестабілізуючу роль на сході України. Пакет дій економічного характеру Євросоюзу щодо РФ набуде чинності у п'ятницю, 1 серпня.

Повністю зі списком санкцій можна ознайомитися тут.