ЄС займеться українськими емігрантами

15:32, 28 травня 2009

25-27 травня поблизу Львова, у Брюховичах, пройшла щорічна міжнародна конференція представників церковних соціальних організацій Європи. У ній взяли участь близько 20 учасників із 10 країн Європи. Зустріч спільно організували Карітас Європи та Карітас України. Учасники ділилися досвідом у сфері міграції. Про це 28 травня на прес-конференції повідомив голова комісії УГКЦ у справах мігрантів, член міграційної комісії Карітасу Європи Григорій Селещук.

"Для нас, представників ЄС, було важливо почути історію України, мешканців якої ми зустрічаємо у своїх країнах. Цікаво було почути питання про соціальних сиріт (батьки яких виїжджають за кордон). Сама я працюю в Італії. Ми зацікавленні у трудовій силі. Ми мали нагоду, як країни, приймаючі мігрантів, дізнатися багато чого нового", - зазначила президент міграційної комісії Карітасу Європи Лі Ґуен Нґо Дін (Рим, Італія).

"У Брюсселі ми намагаємося розвивати питання міграції. Є зацікавлення управляти таким чинником як міграція, але міграція має міжнародний вимір, яка є не лише у Європейському Союзі. Тому було створено програму "Східне партнерство", у межах якого передбачено створити форум громадських організацій, які працюють у сфері міграції. Як Карітас Європа ми думаємо, що є можливість створення каналів легальної міграції", - розповів відповідальний у справах міграції Карітасу Європи Пітер Ферхаґе (Брюссель, Бельгія).

За словами керівника Карітасу Швеції, члена еміграційної комісії Карітас Європа Джорджа Джозефа (Стокгольм, Швеція), однією з перших програм, які Швеція планує вводити з 1 липня під час головування у ЄС, "Стокгольмську програму", пріоритетом якої є питання трудової міграції. За цією програмою основний фокус буде націлений на схід Європи, зокрема на Україну. "Важливо створити трудові канали міграції, зміцнити політику країн, звідки походять мігранти, зменшити потім нелегальної міграції. Запропонувати країнам ЄС взяти за основу шведське законодавство щодо мігрантів. За ним людина, яка хоче одержати дозвіл роботи у Швеції, повинна мати: запрошення зі шведської сторони; якусь категорію праці. Відтак людина може 2 роки працювати у Швеції з правом возз’єднання сім’ї", - запевнив Джордж Джозеф.

За словами представників Карітас Європи, суть ініціатив Східного партнерства та Стокгольмської програма полягає у активнішому залученні державних та недержавних організацій країн походження мігрантів до міжнародних проектів у цій сфері. Адже транскордонні проблеми можна ефективно вирішувати тільки на основі транскордонних зв’язків.