Єврейська релігійна громада «Турей Загав» 9 серпня у Львові виступила з протестом проти самовільної забудови історичного єврейського кварталу в середмісті Львова на вул. Федорова, 23-25. Про це повідомив керівник організації Мейлах Шейхет.
М.Шейхет зазначив, що вуличною акцією представники єврейської громади намагаються привернути увагу більшої кількості львів’ян, українців до проблеми. Активісти виступають з плакатами: «Збережемо минуле заради майбутнього», «ЮНЕСКО, захисти перлину світової спадщини у Львові», «Не руйнуйте того, чого ви не створили, що є святим як для юдеїв, так і для українців», «Збережемо українську єврейську історико-культурну спадщину».
М.Шейхет заявив: «Відбувається повне правове свавілля, повне ігнорування вимог ЮНЕСКО. Це не допустимо, Львів – місто музей, і це - місто з поліетнічним культурним середовищем. Ми надзвичайно стурбовані тим, що з будівництвом цієї споруди фактично буде знищена унікальна атмосфера поліетнічного Львова. Світова єврейська громада протестує проти цього будівництва, але це не допомагає. Просто ігноруються».
За його словами, були численні листи до Львівської міської ради, до президента України. «Ми подавали позови, виграли суд, який встановив, що містобудівне обґрунтування, створене для будівництва цього готелю не відповідало вимогам чинного законодавства, і було скасоване», - повідомив М.Шейхет - Державна служба охорони національної культурної спадщини не погодила це будівництво, і відкликала проміжні дозволи, які надавала. Проект на сьогодні є невідомий, з контролюючих органів ніхто не бачив достатньо документації, і не погоджував його». Також він зазначив: «Львівська міська рада прийняла рішення про те, що будівництво повинне враховувати державні будівельні норми, але вони не враховуються по сьогоднішній день».
Керівник «Турей Загав» додав, що намагалися спілкуватися безпосередньо з представниками інвесторів будівництва. «На наше замовлення інститут «Укрзахідпроектреставрація» виконав проект концепції збереження історичного середовища кварталу, і ми передали цей проект представникам інвестора будівництва, але ніяких робочих контактів не відбувається, продовжується будівництво».
За його словами, замовники будівництва «порушують те, що на цій території взагалі новобудову споруджувати не можна, можна займатися реставрацією споруд або їх відбудовою». «Також будівництво не передбачає збереження нововиявлених об’єктів нерухомої історико-культурних спадщини. Будівництво не враховує й водних режимів. Зруйновані відводи води, які створювалися впродовж віків, яким може понад 400 років, вони дренували цю територію і забезпечували підтримку водного балансу. Це зруйноване, і тому у підвалах оточуючих будинків збирається велика кількість води. Треба робити проект збереження довколишніх будинків, бо будуть руйнуватися ще більш інтенсивно», - зазначив М.Шейхет.
Нагадаємо, згадувана територія була колись місцем поселення представників єврейської громади й де зокрема колись була синагога «Золота Роза».