Євро-2012 може дати поштовх розвитку лізингу, - експерт

13:22, 21 травня 2007

"Орієнтовно 30% бізнесменів у західному регіоні України знає про можливість взяти легковий чи вантажний автомобіль або спецтехніку у лізинг", - повідомив сьогодні, 21 травня, керівник маркетингу компанії "VAP Лізинг" Олексій Петержак під час засідання Львівського прес-клубу реформ "Послуги лізингу для малого й середнього бізнесу Львівщини можливості та переваги".

Як розповіли ZAXID.NET учасники засідання, найпопулярнішим є фінансовий лізинг автотранспорту (із правом переходу права власності на об’єкт лізингу до лізингоодержувача). Операції по легкових й вантажних автомобілях становлять 45-50% укладених угод у Західному регіоні. У решти 50% випадків переважають угоди на спецтехніку, найменш беруть у лізинг обладнання.

Хоча лізинг дає можливість не вилучати значні кошти на інвестування у технічне переоснащення підприємства, що мало б бути вигідно насамперед малому й середньому бізнесу, наразі у портфелях лізингових компаній договори із великим бізнесом переважають. Угоди із представниками малого й середнього бізнесу займають лише 10-25% навіть у компаній, орієнтованих саме на цей сегмент клієнтів.

Представники лізингових компаній пояснюють це, насамперед, порівняною новизною лізингу для Західної України, а відтак і малою обізнаністю із цим продуктом потенційних клієнтів. "Лізинг у Західній Україні почав розвиватися найпізніше, коли у Києві й східному регіоні він уже досягнув певних успіхів", - пояснив керівник компанії "Оптіма-лізинг" у західному регіоні Ігор Корчевський.

Однак, ринок має хороші перспективи розвитку. Динаміка росту ринку з 2004 року - 50-70%. За 2006 рік сукупний портфель лізингових компаній становив 3,5-3,7 млрд грн. Очікується, що за 2007 рік він сягне 5 млрд грн.

Суттєвий поштовх розвитку лізингу в Україні, зокрема на Львівщині, може дати Євро-2012. "Ми прогнозуємо, що у цей регіон активніше заходитимуть європейські інвестори. А вони дуже добре знайомі із можливостями і перевагами лізингу. Вигідно, коли лише відкривається бізнес не придбати автомобілі й техніку, а взяти його у лізинг із можливістю набуття права власності після завершення терміну дії лізингової угоди", - розповів .Корчевський.

"Найкращі перспективи тут відкриваються саме для обладнання, за ним - спецтехніки", - додала спеціаліст з продажу Львівського відділення ТзОВ "Перша лізингова компанія/ FLD Automative" Світлана Гнідець.

Довiдка ZAXID.NET
На сьогодні в Україні зареєстровано близько 160 лізингових компаній. Лише 30 із них активно працює на загальнодержавному ринку. Решта - кишенькові компанії, що обслуговують бізнес засновників. 8 компаній засновані на західноєвропейському капіталі.