Євро-2012 можуть забрати через "мишачу метушню" за керівництво ФФУ, - адвокат

13:35, 29 січня 2011

Адвокат Ольга Жуковська заявляє, що для того, аби Україна втримала право проведення Євро-2012, треба продемонструвати, що зупинилась «мишача метушня» довкола крісла керівника Федерації футболу України.

Про це вона зазначила 28 січня в ефірі "Шутер live".

На запитання про те, що має зробити Україна, щоб 4 лютого в неї не забрали Євро-2012, Ольга Жуковська сказала: "Річ в тім, що ФІФА не цікавлять бюрократичні зачіпки. Україна має продемонструвати, що зупинилась "мишача метушня" довкола крісла керівника ФФУ".

Вона пояснила, що регіональних відділеннях ФФУ почали формувати протоколи ніби то з вимогою провести позачерговий конгрес Федерації для зняття керівництва ФФУ.

"Ці протоколи зроблені під тиском. ФІФА хоче отримати, умовно кажучи, протоколи регіональних відділень Федерації, які підтвердять, що вони будуть виконувати волю УЄФА і зберігати до 2012 року – до чергового конгресу – легітимно обране керівництво", – пояснила адвокат.

Зазначимо, Президентом ФФУ є Григорій Суркіс.

Нагадаємо, УЄФА, підтримуючи позицію ФІФА, надіслав листа до ФФУ з вимогою вжити необхідних заходів та надати підтвердження того, що в Україні припинились процеси втручання представників державних органів влади у діяльність національної асоціації. У разі якщо цього не буде зроблено, Україні погрожують призупинити членство ФФУ в складі ФІФА, а відтак, "проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року в Україні було б нерозумним".

Про це йшлося під час прем'єрного засідання виконавчого комітету УЄФА під головуванням президента Мішеля Платіні, яке відбулось 28 січня. Під час засідання розглянули питання стосовно листа ФІФА до Федерації футболу України від 24 січня, в якому йдеться про втручання представників державних органів влади у діяльність національної асоціації.

Як превентивний захід, УЄФА вирішив у жеребкуванні відбірного турніру молодіжного чемпіонату Європи-2013, що пройде у четвер, 3 лютого, заздалегідь відправити збірну України в групу із шести команд, а не із п'яти. Таким чином, у разі дискваліфікації ФФУ та автоматичного вилучення збірної України з цього турніру календар матчів зазнає мінімальних змін. Аналогічна процедура буде застосована до Боснії та Герцеговини, яка також ризикує припиненням членства у ФІФА.