Екс-президент Польщі Олександр Квасневський вважає парадоксом, що українська влада активізувала роботу, спрямовану на євроінтеграцію, після обрання главою держави 2010 року Віктора Януковича.
Про це Квасневський сказав в інтерв'ю виданню Gazeta Wyborcza, опублікованому 8 жовтня, передає УНІАН.
"Це парадокс, що прискорення підготовки до асоціації та створення зони вільної торгівлі (з ЄС) сталося за часів прем'єрства Миколи Азарова та президента Януковича, котрого вважають проросійським, а не за часів "помаранчевих", – сказав він.
Кваснєвський зазначив, що розпочатий понад три роки тому процес був загальмований через справу екс-прем’єра Юлії Тимошенко, але останнім часом прискорений завдяки діям Російської Федерації, котра застосувала низку економічних санкцій проти України.
"Ця блокада, попри наміри Москви, посилила проєвропейські тенденції в Україні, в тому числі й на сході країни, бо українці не сприймають жодної спроби їх приниження", – сказав він.
"Постраждалі від санкцій олігархи почали разом діяти в проєвропейському напрямку", – додав Квасневський. Він також зауважив, що росіяни дуже помиляються, бо досі ставляться до українців, як до "молодших братів".
"Кучма колись написав книжку під відомою назвою "Україна – не Росія". Росіяни, на жаль, її не прочитали…", – сказав колишній Президент Польщі.
Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.
4 жовтня захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко озвучив її лист в якому йдеться, що П.Кокс та О.Квасневський передали Ю.Тимошенко пропозицію про лікування в Німеччині, і вона його прийняла.
Крім того, Сергій Власенко озвучив, що ці ж європейські політики передали президентові України прохання про помилування Ю.Тимошенко.
15 жовтня вони відзвітують в Європарламенті про результати роботи місії, яка моніторить ситуацію із засудженими колишніми чиновниками в Україні. В одному з інтерв’ю Європейський комісар з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле сказав, що звіт спостерігачів від Європейського парламенту вплине на остаточне рішення країн-членів щодо підписання угоди про асоціацію ЄС з Україною.