Єврокомісія подала на Угорщину в суд через закон про освіту

10:32, 8 грудня 2017

Єврокомісія вирішила позиватися в Суді ЄС до Угорщини через її змінений закон про освіту, який обмежує в правах університети з-за меж ЄС. Про це йдеться у рішенні Єврокомісії, інформує «Європейська правда».

«Єврокомісія вирішила позиватися до Угорщини у Суді ЄС на підставі того, що її редакція про вищу освіту від 4 квітня 2017 року диспропорційно обмежує університети з ЄС і з-за його меж у їхній діяльності і потребує відповідності з законодавством Євросоюзу», – йдеться у повідомленні.

Згідно з висновками Венеціанської комісії, угорський закон про вищу освіту у цілому відповідає європейським нормам, але його змінений варіант, який посилює правила стосовно іноземних вузів, містить деякі «дуже проблематичні» положення.

Нагадаємо, 11 квітня президент Угорщини Янош Адер підписав схвалений парламентом закон про вищу освіту, в який внесено правки, що дозволяють закрити заснований мільярдером Соросом Центрально-європейський університет. Згідно з документом, в Угорщині значно ускладнюються існування університетів, зареєстрованих за межами ЄС. Тепер університети повинні відкривати кампуси за кордоном, змінити свій юридичний статус і посилити критерії набору студентів та співробітників з числа громадян країн, що не входять в ЄС.

На початку квітня десятки тисяч людей вийшли на вулиці Будапешта, виступаючи проти закону, який поставив під загрозу закриття університет Сороса. У США висловили стурбованість у зв'язку з можливим закриттям університету Сороса.

Після мітингів представники правоцентристської Європейської народної партії (ЄНП), в яку входить і партія прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана «Фідес» заявили, що уряд не буде закривати Центрально-Європейський університет.

У липні Європейська комісія направила Угорщині застереження у рамках юридичної процедури проти Угорщини про те, що закон про вищу освіту несумісний зі свободою вищих навчальних закладів надавати послуги та відкриватися в будь-якій точці ЄС.