Єврокомісія схвалила пропозиції Ради ЄС щодо асоціації з Україною

12:19, 15 травня 2013

Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною. Про це повідомили у прес-службі Єврокомісії.

«Без передбачення майбутнього політичного рішення щодо можливого підписання, Комісія схвалила сьогодні, 14 травня, проект рішення Ради ЄС про підписання і тимчасове застосування, а також про укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке буде передано Раді для подальшого опрацювання. Комісія додала до цих двох пропозицій політичну заяву», – повідомили у прес-службі Комісії.

У повідомленні прес-служби зазначено, що сьогоднішнє рішення Комісії – це необхідний підготовчий крок до забезпечення технічної готовності підписати Угоду про асоціацію на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі.

Наголошено також, що Угоду про асоціацію підпишуть за умови, що Київ створить необхідні політичні передумови. Додаткові очікування стосуються, зокрема, покращення бізнес-клімату в Україні.

На думку Комісії, підписання Угоди про асоціацію стане «історичним проривом» у відносинах України та ЄС.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про асоціацію України і ЄС у листопаді.

Прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп 11 квітня 2013 року під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим висловив упевненість, що угода про асоціацію між Україною і ЄС буде підписана 21 листопада 2013 року. Однак 17 квітня канцлер Німеччини Анґела Меркель після переговорів з прем'єр-міністром Естонії Андрусом Ансіпом зазначила, що Україна ще не готова до підписання угоди про асоціацію з ЄС, оскільки потрібно подолати «цілу низку проблем».

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту «Східного партнерства», запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та ліквідувати недоліки виборів Верховної Ради і провести низку реформ.

Екс-голова Європарламенту Єжи Бузек визнав, що нині відносини України з ЄС далекі від «фантастичного моменту», який був у 2004–2005 роках, і після якого і ЄС, і Україна зробили низку помилок.

Тим не менше, під час саміту Україна-ЄС, що відбувся наприкінці лютого, Київ та Брюссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ.

Європа немає остаточного рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною, і українській стороні ще багато чого необхідно зробити. Про це сказали міністри закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і міністр європейських справ Данії Микола Ваммен.