Єврокомісія вже місяць чекає на представника Януковича

09:00, 14 лютого 2014

Рада Європи вже місяць очікує на призначення кандидата від влади до консультативної комісії з розслідування порушень прав людини під час акцій протесту в Україні. Про це заявив генеральний секретар РЄ Турбйорн Ягланд 13 лютого під час зустрічі з журналістами у Страсбурзі.

Ще на початку грудня минулого року Рада Європи ініціювала створення консультативної групи за участі представника від української влади, опозиції та провідного експерта РЄ. Таким представником від опозиції став доктор юридичний наук, Надзвичайний і Повноважний посол, екс-суддя Міжнародного кримінального трибуналу з питань колишньої Югославії Володимир Василенко, від Ради Європи – колишній голова Європейського суду з прав людини Ніколас Братца. «Ми чекаємо на кандидатуру від української влади», – сказав Турбйорн Ягланд, передає DW.

На його переконання, пропозиція Ради Європи провести неупереджене розслідування випадків порушень прав людини під час протестів Євромайдану може допомогти сторонам внутрішньополітичного конфлікту в Україні вести конструктивний діалог.

Генеральний секретар Ради Європи повідомив також, що у Комітеті міністрів РЄ триває робота над мандатом консультативної групи. «Ми маємо чітке уявлення, як зробити діяльність цієї групи ефективною», – сказав він.

На думку генсека РЄ, важливим елементом у розв’язанні кризової ситуації в Україні є й перегляд існуючої Конституції, «що дозволить узгодити розподіл влади між її різними гілками».

Крім того, вважає Турбйорн Ягланд, наразі надзвичайно важливим є прийняття нового виборчого законодавства. «Зараз багато говорять про необхідність провести вибори в Україні, але нові вибори за умови відсутності прийнятного закону про вибори і розуміння, за якою системою ці вибори мають відбуватися, – не дуже гарна ідея», – сказав генсек РЄ.

Турбйорн Ягланд вважає, що Рада Європи має у своєму розпорядженні найліпші механізми та інструменти для того, щоб через експертні консультації та оцінки допомогти Україні вийти із кризи. «Ми не можемо вирішити економічні проблеми Києва, проте у політичному протистоянні в Україні Рада Європи пропонує свою конкретну підтримку», – заявив генсек РЄ.

Він додав Рада Європи, посідаючи нейтральні позиції, запропонувала проаналізувати аспекти останніх подій в Україні з точки зору Конвенції з прав людини. За його словами, пропозиція РЄ не має якихось умов, не залежить від того, яким буде новий український уряд.