Європа затягує з оприлюдненням остаточних висновків щодо парламентських виборів в Україні, бо не може виробити спільну позицію у цьому питанні, висловив думку президент Центру європейських та трансатлантичних студій Олексій Коломієць.
Він переконаний, що проведення парламентських виборів в Україні значно вплинуло на взаємини з Європейським Союзом, пише Gazeta.ua.
"Вони (інституції Євросоюзу) поки не опублікували навіть проміжних звітів щодо парламентських виборів в Україні. Крім того, на сьогоднішньому засідання Ради із зовнішніх відносин у порядку денному це питання навіть не буде головним",- наголосив він.
Коломієць додав: "Я думаю, що вони чудово розуміють все, що трапилося (щодо порушень та фальсифікацій під час виборів в Україні — ред.). Але ж треба виробити спільну позицію щодо цього, а це не легко. Можливо, вони просто не хочуть брати на себе непотрібну політичну відповідальність, аби сьогодні на засіданні Ради виробити остаточний текст висновків по виборах".
Експерт зауважив, що рано чи пізно Захід таки має сказати своє слово щодо парламентських виборів в Україні і тому затягування оприлюднення висновків може мати негативні наслідки.
"Вони самі себе таким чином підвішують. Адже це затягування можна буде трактувати як завгодно. Одні будуть трактувати це як: "От бачте, вони не кажуть, що вибори були такі погані". Водночас інші будуть казати абсолютно навпаки", - пояснив Коломієць.
Разом з тим, коментуючи перспективи України щодо підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, експерт наголосив, що її актуальність вже втрачається.
"Тут уже над цим договором, який ніхто не бачив окрім двадцяти людей в країні, постає величезний знак питання щодо того, чи потрібен він взагалі. Точніше, чи є ця Угода вже невідповідною тим координатам, які зараз виникнули, у першу чергу, в Євросоюзі, - пояснив він. - Її треба було вводити в дію максимум у 2011 році. А зараз, думаю, це вже запізно. Все залежить від того, якими ще будуть рішення на грудневому саміті ЄС, і тоді може цю Угоду можна вже буде і спалити".
Нагадаємо, проектом постанови ВРУ рекомендується ЦВК призначити повторні вибори у 5 одномандатних округах - №№ 94, 132, 194, 197 та 223. Голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на мітингу біля ЦВК у вівторок, 6 листопада, заявив, що опозиція оскаржить рішення Центральної виборчої комісії про перевибори на п’яти «проблемних» округах.