Європа "викручує руки" Україні, - проект заяви Держдуми

12:57, 19 вересня 2013

Європа "викручує руки" Україні, примушуючи її відмовитися від частини суверенітету й перевести свої торговельно-економічні зв'язки під контроль Євросоюзу, йдеться в проекті заяви Ради Держдуми РФ, який обговорюватиметься на засіданні палати в п'ятницю.

«Останнім часом усе більш очевидно, що саме європейські політики за допомогою прямого політичного натиску й відвертого «викручування рук», зокрема з питань внутрішньої політики України, примушують офіційний Київ поступитися частиною суверенітету України та перевести свої торговельно-економічні зв'язки під юрисдикцію Брюсселя», - йдеться в проекті заяви Держдуми. Про це повідомляє РИА Новости.

Відповідну заяву палата має намір розглянути як відповідь на резолюцію Європейського парламенту від 12 вересня цього року, в якій РФ звинувачується в тиску на низку держав, що входять до програми ЄС «Східне партнерство», зокрема на Україну. У проекті йдеться, що в Росії висловлюють закономірне занепокоєння через ті можливі втрати для відносин із Україною, які несе курс на так звану асоціацію з ЄС, а точніше, на фактичне підпорядкування економічної політики України Європейському Союзу". За резолюцією Європарламенту вгадується прагнення підірвати відносини народів РФ і України та інших пострадянських держав, щоб включити останні у виняткову зону інтересів ЄС. «З таким підходом категорично не можна погодитися», - йдеться в проекті заяви.

Також Держдума не дає рекомендацій колегам із Брюсселя, але нагадує, що резолюція Європарламенту не може мати ні для Росії, ні для України, ні інших пострадянських держав юридичної або політичної сили. Росія ж самостійно визначатиме, яким чином вибудовувати майбутнє з найближчими сусідами, братніми народами, об'єднаними спільним прагненням до зближення й вільного розвитку без тиску ззовні, на основі поваги до суверенітету й національних інтересів один одного.

Нагадаємо, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятними дії Росії щодо країн Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.

У липні росія почала чинити тиск на Україну через блокування наших товарів. 29 липня голова Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив про введення заборони на поставку до Росії продукції української корпорації Roshen у зв'язку з її невідповідністю вимогам щодо якості. Корпорація відкидає ці звинувачення.

 З 14 серпня Російська митниця зупинила весь український імпорт до своєї країни. 18 серпня радник Президента Російської Федерації Сергій Глазьєв заявив, що ускладнення митного оформлення вантажів на російсько-українському кордоні є разовою акцією, але в разі підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом митне адміністрування може бути посилене.

20 серпня Федеральна митна служба Росії повідомила Україну про повернення до штатного режиму розмитнення українських товарів.