Європа втратила довіру до України, яка дрейфує в бік Москви, - нардеп

15:47, 25 жовтня 2010

Традиційний «адвокат» України в євроінституціях – Польща – відмовилася від цієї місії з приходом до влади Януковича. На жаль, Польща, як і Європа загалом, втрачає довіру до нової української влади, спостерігаючи неухильний дрейф Києва в бік Москви.

Про це заявив народний депутат Андрій Шкіль, коментуючи лист міністра закордонних справ Швеції та Польщі до представника ЄС із закордонних справ, в якому йдеться про неможливість прийняття до лав ЄС нових країн, в тому числі й України у найближчі 10 років, повідомили ZAXID.NET в прес-службі нардепа.

«Європу дуже непокоїть згортання демократії в Україні. Тож на засіданні комітету закордонних справ Європарламенту Грищенку доведеться насамперед звітувати про перебіг виборчої кампанії в Україні. Європарламент не даремно відклав ухвалення резолюції по Україні до проведення місцевих виборів. Оскільки в Європі є дуже великі і не безпідставні сумніви в їхньому чесному й прозорому проведенні. Останні події в Харкові, тисячі виявлених фальшивих бюлетенів, роблять європейські перспективи України ще примарнішими», - сказав Андрій Шкіль

За його словами, 31 жовтня нинішня влада в Україні складатиме іспит на демократію, який стане визначальним для надання їй плану дій з лібералізації візового режиму на саміті Україна-ЄС 22 листопада в Брюсселі. На думку нардепа, цей іспит Україна складе на «двійку».

«Лист за підписом Більдта та Сікорського, який, фактично, перекреслив перспективу нашого вступу до ЄС найближчим часом, красномовно свідчить: в Європі добре розуміють, що влада в Україні не складе ані цей, ані будь-який інший іспит на демократію. А тому в найближчі кілька років вести будь-який діалог з Україною Євросоюз не буде», - наголосив Андрій Шкіль.

Він переконаний, що нинішній візит до Брюсселя Костянтина Грищенка не вплине на це стратегічне рішення Євросоюзу.