Європа підпише з Україною угоду про асоціацію, незважаючи на долю Юлії Тимошенко, оскільки питання про рівень демократії в нашій країні не будуть в цьому випадку визначальними. Таку думку висловив директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський.
"Думаю, існує велика ймовірність підписання асоціації. В першу чергу, тому що Європа зацікавлена утримати Україну у сфері свого впливу і не допустити її дрейфу в бік Росії. Для європейських політиків і бюрократів мотивація підписувати чи ні угода про асоціацію визначається не рівнем демократії чи свободи, а геополітичними мотивами. Тому, незалежно від того, залишиться Юлія Тимошенко у в'язниці чи ні, є велика ймовірність, що асоціація буде підписана і ЗВТ вступить в дію з початку наступного року", - цитує Погребинського УНІАН.
Нагадаємо, 11 квітня прем'єр Естонії Андрус Ансіп, перебуваючи з візитом в Україні, заявив на зустрічі з прем'єром Миколою Азаровим, що вірить у підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС на листопадовому саміті Східного партнерства у Вільнюсі. "Це неправильно поставити долю відносин між Україною та Естонією, між Україною та ЄС на одну карту, на одну даму", - сказав, зокрема, Андрус Ансіп.
Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.
Під час саміту Україна-ЄС, що відбувся наприкінці лютого, Київ та Брюссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ. Екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк переконаний, що принципове рішення про підписання угоди з Україною Європейський Союз буде приймати у травні.