Європарламент попередньо підтримав безвізовий режим з Україною

19:34, 5 вересня 2016

У Європарламенті закликали скасувати візи для українців. На цьому у понеділок, 5 вересня, на слуханнях комітету Європарламенту із громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ наголосила доповідач з питання скасування візових вимог для України болгарський депутат Марія Габріел, пише «Інтерфакс-Україна».

«Я закликаю членів нашого комітету затвердити доповідь. Це стане свідченням, що кожна країна, яка виконала усі критерії, може мати переваги візової лібералізації. Застосування такого підходу також забезпечить довіру третіх країн до Євросоюзу», - заявила доповідач з безвізу для України.

Доповідь Габріел містить проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги.

У своєму виступі Габріел також звернула увагу на три головні проблемні питання, у вирішенні яких Україна спільно з європейськими партнерами має докладати подальших зусиль. Йдеться про боротьбу з корупцією, урегулювання міграційної кризи та безпеку на кордонах.

Як повідомляють, усі депутати профільного комітету підтримали надання українцям безвізового режиму.

«Доповідь щодо пропозиції внести поправку до правила Європейського парламенту та Ради № 539/2001 зі списком третіх країн, громадяни якої звільнені від вимоги мати візу (Україна)» складається із двох частин: проект резолюції Європарламенту з відповідною пропозицією, яка буде в подальшому винесена на голосування в рамках комітету наприкінці вересня та в рамках пленарного засідання Європарламенту, а також пояснення.

У проекті резолюції, зокрема пропонується, щоб Європарламент «ухвалив свою позицію в першому читанні, приймаючи пропозицію Єврокомісії» надати Україні безвізовий режим.

Водночас у проекті пропонується, щоб Європарламент закликав Єврокомісію повернути це питання до парламенту в разі, якщо до пропозиції будуть внесені зміни чи вони будуть замінені іншим текстом.

У проекті ЄП також доручає президентові передати цю позицію до Ради ЄС, Єврокомісії та національних парламентів.

Окрім Європарламенту пропозиція Єврокомісії має бути розглянута візовою робочою групою Ради ЄС з подальшим ухваленням рішення на засіданні постійних представників та остаточним ухваленням Радою ЄС.

Нагадаємо, 20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією у грудні минулого року. У ній, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна вдало виконала усі критерії у рамках Плану дій з візової лібералізації.