У середу, 27 березня, Європейський парламент схвалив законопроект, спрямований на скорочення сміття з пластику. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Закон набуде чинності після схвалення Європейською Радою. Оскільки представники Європарламенту та країн Європейського Союзу в грудні 2018 року узгодили всі деталі законопроекту, очікується, що при його розгляді в Європейській Раді не виникне заперечень.
Таким чином, з 2021 року в країнах Євросоюзу буде заборонено використання одноразових виробів - зокрема, пластикового посуду, ватяних косметичних паличок, соломинок для пиття, які можуть вироблятися з інших матеріалів. З 2024 року пластикові пляшки будуть продавати тільки з прикріпленими до них кришками.
Використання виробів із пластику, у яких поки немає екологічної альтернативи, наприклад, пластикових стаканів та упаковок для продуктів харчування, має бути обмежене. Згідно із законопроектом, країни ЄС повинні самостійно вжити заходів щодо обмеження цього виду пластику.
Низка одноразових продуктів, які містять деяку кількість пластику, зокрема, вологі серветки, жіночі гігієнічні прокладки - в обов'язковому порядку на упаковці будуть супроводжуватися вказівками про негативну дію на навколишнє середовище.
Законопроект також збільшує квоти щодо розділенню сміття. До 2025 року не менш як 77% пластикових пляшок повинні бути утилізовані разом з пластиковим сміттям, до 2030 року цей показник зросте до 90%. Крім того, пластикові пляшки з 2025 року мають як мінімум на 25% складатися з вторсировини, до 2030 року - на 30%.
До слова, за оцінками ООН, до 2050 року пластикових відходів у світовому океані буде більше, ніж риби, якщо людство не відмовиться від одноразових пляшок, пакетів та стаканчиків, а також косметики з пластиковими мікрочастинками.