Європарламент просить Великобританію якомога швидше почати процедуру виходу з ЄС

10:54, 26 вересня 2016

Великобританія повинна якомога швидше почати процедуру виходу за статтею 50 Лісабонського договору.

«Ми не можемо дозволити собі зараз натиснути на кнопку «пауза» в справах ЄС, коли в розпалі криза мігрантів і біженців, коли він повинен планувати свої фінанси на найближчі роки, завершити формування економічного і валютного союзів», – повідомив голова Європарламенту Мартін Шульц, пише «Інтерфакс-Україна».

Шульц стверджує, що у випадку якщо стаття 50 буде задіяна занадто пізно, виникне ризик збігу виборів до Європарламенту 2019 року у Великобританії і виходу країни з ЄС.

За його словами, найкращим був би варіант, якби Великобританія залишилася в ЄС. Всі інші варіанти неминуче означають торг і компроміс.

За його словами, явна більшість у Європарламенті наполягає на тому, що основні свободи ЄС нероздільні, тобто не може бути свободи пересування товарів, капіталу і послуг без вільного пересування людей.

«Я не можу собі уявити Європу, де вантажівки і хедж-фонди можуть вільно перетинати кордони, а громадяни не можуть», - сказав голова Європарламенту.

Крім того, зазначив Шульц, необхідно таке рішення, при якому Великобританія і ЄС «продовжували б проектувати на інші континентальні блоки світу свої основні цінності в області прав людини, демократії та верховенства права», залишалися б близькими партнерами в зовнішній політиці.

Нагадаємо, 23 червня у Великобританії пройшов референдум щодо членства в ЄС. За вихід держави проголосували 51,9% виборців, проти - 48,1%.

13 липня британський уряд очолила Тереза Мей, яка стала другою жінкою після Маргарет Тетчер, призначеною прем'єр-міністром. Під час своєї першої розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом вона заявила, що не збирається переглядати результати референдуму щодо Brexit, проте її уряду знадобиться додатковий час, перш ніж він буде готовий розпочати переговори про вихід країни з Євросоюзу.