Європарламент ухвалив резолюцію про протидію російським ЗМІ

ЄП прирівняв боротьбу з пропагандою російських ЗМІ до боротьби проти ІДІЛ

15:06, 23 листопада 2016

Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію «Стратегічні комунікації ЄС як протидія пропаганді третіх сторін», у якій серед іншого містяться положення про протидію ворожій Євросоюзу пропаганді, яка виходить із Росії.

Ухвалення резолюції, яка має рекомендаційний характер, ініціювала польський євродепутат Польщі Анна Фотига.

Як йдеться у документі, така пропаганда є частиною гібридної війни і націлена на те, щоб спотворити правду, посіяти сумніви і ворожнечу між країнами союзу, послабити стратегічну єдність ЄС і його північноамериканських партнерів, паралізувати процес прийняття рішень, дискредитувати інститути ЄС і трансатлантичне партнерство.

Серед інших ворожих джерел пропаганди зазначено угрупування «Ісламська Держава» та «Аль-Каїда».

Європейські парламентарії також зазначили, що Росія використовує контакти з політиками ЄС не стільки для справжнього діалогу, скільки з метою пропаганди та публічного ослаблення загальної позиції ЄС, інформує російський «Інтерфакс».

«Європарламент визнає, що російський уряд агресивно використовує цілий спектр засобів і інструментів для атак на демократичні цінності, для розколу Європи, для забезпечення підтримки всередині країни і створення враження про розбіжності між країнами Східного сусідства і ЄС», — йдеться в документі.

Серед таких інструментів в документі називаються: «Аналітичні центри та спеціальні фонди — «Русский мир», спеціалізовані установи — «Россотрудничество» багатомовні телевізійні канали, наприклад, «Russia Today», так звані інформаційні агентства і мультимедійні сервіси, транскордонні громадські та релігійні групи, соціальні мережі і інтернет тролі.

У Європарламенті зазначили, що Росія виділяє на дезінформацію і пропаганду значні кошти, фінансує політичні партії та інші організації всередині ЄС з метою руйнування його політичної згуртованості.

Пропаганда, йдеться в резолюції, спрямована на журналістів, конкретних політиків і громадян ЄС.

Як стверджують в Європарламенті, значна частина ворожої пропаганди побудована на тому, щоб представити деякі європейські країни «частиною традиційної сфери впливу Росії».