Європарламент ухвалив резолюцію щодо України

14:11, 17 липня 2014

В четвер, 17 липня, Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій висловлює підтримку територіальної цілісності України і нагадав Росії, що вона є одним із гарантів непорушності українських кордонів.

Про це повідомляє European Parliament.

Резолюцію, яку прийняли на сесії Європарламенту у Страсбурзі була розроблена усіма політичними групами депутатів. У ній йдеться, що Росія разом зі США і Великобританією є гарантом існуючих кордонів України відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року.

Європарламент нагадав Російській Федерації, що разом із двома іншими зазначеними країнами вона взяла зобов'язання утримуватися від економічного тиску, направленого на підпорядкування своїм власним інтересам.

Також були заклики до всіх сторін та третіх країн поважати і підтримувати єдність та територіальну цілісність України. Водночас було наголошено, що всі політичні сили України та міжнародні суб'єкти повинні взяти на себе зобов'язання працювати над тим, щоб зберегти територіальну цілісність і національну єдність України, беручи до уваги культурний та мовний склад країни та її історію.

В резолюції міститься заклик до Росії конструктивно підійти до того, щоб створити для України умови, в яких вона отримає вигоду від двосторонніх відносин з ЄС та Росією.

Між тим, ЄП наполегливо закликає Євросоюз та держави-члени вести переговори в один голос з Росією на підтримку європейських прагнень України та інших країн Східного партнерства, щоб вони могли вільно обирати глибину своїх відносин з ЄС.

Європарламент також заявив, що положення про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі не створюють ніяких торгових проблем для Росії, і що угода про асоціацію не є перешкодою для нормальних відносин України з РФ.

«Нестабільність на околицях не в інтересах ЄС, ні в інтересах Росії, а політичний, економічний або інший тиск є порушенням Гельсінського заключного акту», - йдеться у резолюції.

Як повідомляв ZAXID.NET, США ввели санкції проти низки російських банків, енергетичних фірм і компанійвійськово-промислового комплексу. Американські чиновники назвали цей крок найжорсткішими заходами Білого Дому за весь час російського вторгнення в Україну