Європарламент зафіксував перспективу членства України в ЄС, - резолюція

15:52, 27 жовтня 2011

Ухвалена у четвер резолюція Європейського парламенту щодо поточної ситуації в Україні відображає консолідовану політичну позицію депутатів, яка підтримує перспективу членства України в ЄС, відповідно до статті 49 Угоди про Євросоюз. Документ був ухвалений більшістю депутатів на пленарному засіданні у Страсбурзі шляхом підняття рук.

"Поглиблення відносин між ЄС і Україною та європейські перспективи України мають величезне значення та інтерес для обох сторін. Європарламент визнає прагнення України відповідно до ст. 49 Угоди про Європейський Союз за умови виконання усіх критеріїв, включаючи принципи демократії, повагу до прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права", - йдеться у резолюції Європарламенту.

У документі відзначається, що "Європарламент вітає домовленості, досягнуті у зв'язку із закінченням переговорів про створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі, вважаючи, що ця угода є міцним підґрунтям для можливого завершення переговорного процесу щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною".

Європарламент також закликав Раду ЄС і Єврокомісію призначити нещодавно перенесену зустріч із Президентом України Віктором Януковичем напередодні запланованого у грудні 2011 року Саміту Україна-ЄС.

Водночас Європарламент висловив глибоке занепокоєння у зв'язку із ув'язненням екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. "Якщо вирок Тимошенко не буде переглянутий, це поставить під загрозу укладення та ратифікацію Угоди про асоціацію, що відкине країну від реалізації її європейських перспектив", - зазначається у документі. Європарламент наполягає, щоб Ю.Тимошенко отримала змогу реалізувати своє право на участь у майбутніх парламентських виборах 2012 року.Європарламентарі також висловити занепокоєння щодо утримання під вартою екс- міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Водночас депутати пропонують Єврокомісії надати допомогу українській стороні у проведенні судової реформи, адаптації законодавства до норм ЄС, у тому числі, шляхом створення Групи радників високого рівня по Україні.

У ст. 49 Угоди про ЄС зазначено, що будь-яка європейська держава, яка поважає спільні фундаментальні демократичні цінності та права людини, є відданою їх дотриманню і розвитку, може подати заявку на членство в Євросоюзі.