Європарламент закликав посилити санкції проти Росії

14:10, 15 січня 2015

Європарламент висловив свою солідарність з Україною та її народом і засудив дії терористів на Донбасі. За відповідну резолюцію Європарламенту у четвер, 15 січня, у Страсбурзі проголосували більшість депутатів, голосування проводилося шляхом підняття рук, інформує Інтерфакс-Україна.

«Європейський парламент строго засуджує агресивну і експансіоністську політику Росії, що представляє загрозу єдності та незалежності України і потенційну загрозу Європейського Союзу», – йдеться у схваленому документі.

Також депутати звернули увагу на анексію Криму і на гібридну війну, здійснювану Росією, яка включає в себе інформаційну війну, елементи кібер-війни, використання регулярних та нерегулярних сил, пропаганду, економічний тиск, енергетичний шантаж, дипломатичну і політичну дестабілізацію.

На думку Європарламенту, всі ці дії є порушенням міжнародного права і викликом для європейської безпеки.

У зв'язку з цим Європарламент закликав Російську Федерацію негайно зупинити ескалацію ситуації, а також перекрити потоки зброї, найманців і військ на підтримку бойовиків на сході України.

У документі також міститься заклик зберегти політику санкцій щодо Росії до тих пір, поки Москва не почне виконувати Мінські угоди.

При цьому, Єврокомісії запропонували подумати над чіткими критеріями, при досягненні яких не буде нових санкцій, або можуть бути послаблені чинні обмежувальні заходи. Серед таких критеріїв, вважають в Європарламенті, повинні бути реалізація угоди про припинення вогню, відведення з території України всіх російських військ, найманців, підтримуваних Росією нелегальних збройних груп, обмін усіма полоненими і ув'язненими, в тому числі, передача Україні льотчиці і народного депутата Надії Савченко, а також відновлення контролю України над всією територією, включаючи Крим.

«У разі нових дій Росії по дестабілізації ситуації в Україні Європейській Раді слід зробити нові обмежувальні заходи, які включали б в себе ядерний сектор Росії, а також обмеження права російських компаній на здійснення міжнародних фінансових трансакцій», – зазначається у документі.

У документі також міститься прохання до Єврокомісії та комісара з питань Європейської політики сусідства підготувати і представити парламенту протягом двох місяців стратегію протидії російської кампанії пропаганди, що проводиться проти ЄС, його східних сусідів і самої Росії.