Лідери Європейської партії України на Львівщині Тарас Керницький та Ігор Назаркевич долучились до створення циклу документальних фільмів, присвячених долі Української Греко-Католицької Церкви у ХХ столітті.
Про це ZAXID.NET повідомили у ЛОО ПП «Європейська партія України».
Зокрема, Тарас Керницький та Ігор Назаркевич як меценати підтримують зйомки третього фільму даного циклу – «Володимир Стернюк. Служіння у підпіллі» - які наразі тривають.
Документальний фільм «Володимир Стернюк. Служіння у підпіллі» стане даниною пам’яті архієпископа та підсумком відзначення 20-ої річниці виходу УГКЦ з підпілля.
«Ми знаємо, що у 2010 році Львівська Архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви відзначила 20-ліття повернення Собору Святого Юра українській Церкві. І саме у цьому соборі 19 серпня 1990 року Владика Володимир Стернюк відслужив першу Святу Літургію. І про це сьогодні слід говорити. Ми маємо розповідати про долю церкви, гнану за віру та національну ідею, її життя, подвиги та досягнення. Сотні фактів, свідчення тих хто дожив до наших днів, невідомі раніше факти допоможуть глибше осмислити завдання церкви у житті не лише України, але й у світовому масштабі», - наголосив Тарас Керницький.
Архиєпископ Володимир (Стернюк), виконував обов'язки голови Української Греко-Католицької Церкви (1972-1991).
Народився 12 лютого 1907 року в Пустомитах біля Львова. Після закінчення навчання у Львові та Бельгії і вступу в чин Редемптористів був висвячений на священика. Переховуючись на горищі собору Святого Юра, став свідком ліквідації УГКЦ на Львівському Синоді.
Після арешту 1947 року провів п'ять років у в'язниці і таборах праці в Сибіру. Після повернення до Львова працював сторожем, бухгалтером, двірником та санітаром швидкої допомоги, одночасно таємно виконував священичі обов'язки.
У 1964 році Стернюк був рукоположений на єпископа і очолював УГКЦ в Україні з 1972 до 1991 року аж до повернення Глави УГКЦ Митрополита Мирослава Івана. Це час жорстоких брежнєвських репресій та остаточної боротьби за визволення нарикінці 80-тих. Будучи пастирем і харизматичним лідером підпільної Церкви, Архиєпископ Володимир керував нею з однокімнатної комунальної квартири, де кухня і ванна були спільними з сусідами. Його добре пам'ятають за розважливість, рішучість, теплоту і розуміння.
У 2009 році рекламно-продюсерський центр «Стар-ТВ» спільно з Львівською архиєпархією УГКЦ розпочали роботу над створенням циклу документальних фільмів присвячених долі УГКЦ у ХХ столітті.
Передостанній фільм цього циклу «Спадщина Андрея Шептицького» увійшов у трійку найкращих документальних фільмів на конкурсі «Телетріумф-2010» у номінації телевізійний документальний фільм.
Напередодні прем’єрного показу документального фільму «Спадщина Андрея Шептицького» (яка відбулась 30 липня у м. Львові) Львівська міська рада ухвалила розпорядження, згідно з яким від 29 липня 2010 року до 2011 року у Львові відзначатимуть Рік Митрополита Андрея Шептицького.