Європейська сторона уже ухвалила рішення щодо угоди з Україною, – Литвин

09:16, 9 жовтня 2013

Рішення про підписання угоди про асоціацію з Україною Європейська сторона вже прийняла, а вирішення «питання Тимошенко» може стати обов’язковою умовою для ратифікації цієї угоди. Про це колишній голова Верховної Ради, а нині позафракційний народний депутат Володимир Литвин заявив в ефірі «5 каналу».

«Сьогодні Європа розглядає Україну як важливий інструмент геополітики і звідси така обережна поведінка, звідси застосування різного роду політичних ходів для того, щоб і Україну не відштовхнути, і продемонструвати принциповість дотримання тих засад, які були задекларовані. Цілком очевидно, що така дискусія буде тривати і далі», – зауважив екс-спікер Верховної Ради.

Він додав: «Я повинен сказати своє міркування, хоча можливі заперечення: справді, рішення про підписання угоди прийнято, і можливо, будуть додаткові пункти у цьому визначенні, у тому числі питання Тимошенко і ряд інших застережень, які мають бути виконані до початку процесу ратифікації відповідних документів – такий можливий сценарій», – заявив Литвин.

Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС. Крім того, Верховна Рада України внесла зміни до Митного тарифу України відповідно до європейських норм та прийняла закон, який регулює виконання судових рішень.

Додамо, 4 жовтня екс-голова Європейського парламенту Пет Кокс і колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський звернулися до президента Віктора Януковича з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко. На останній зустрічі з Тимошенко Кваснєвський і Кокс передали їй офіційну пропозицію прибути на лікування до Німеччини.