Європейські країни потерпають від сильної спеки

В деяких районах Португалії температура повітря досягла +46

5 серпня

Європейські країни цими вихідними, 4-5 серпня, потерпають від спеки, температура повітря наближається до рекордної. Про це повідомляє BBC.

Зазначається,що в деяких районах Португалії температура досягла +46. Крім того, в регіоні Алгарве вирують лісові пожежі, тому влада випустила попередження, а жителів одного села евакуювали.

Наголошується також, що в Іспанії за останній тиждень у результаті теплового удару загинули три людини, один з них був бездомним.Крім того, як повідомляється, в південному місті Кордоба температура досягла +44 градусів.

Про пожежі повідомляють у прикордонних з Португалією і Францією регіонах, а також в Каталонії.

В Нідерландах через високі температури плавиться асфальт, тому влада закрила кілька доріг.

У Франції один з реакторів атомної електростанціїв Фессенхаймі зупинили через те, що станція стала скидати у Великий канал Ельзасу воду, температура якої перевищує допустимі норми. Як повідомлялося, температура повітря там піднялася до +35.

На початку серпня повідомлялося, що європейські країни накриє спека, в Іспанії та Португалії прогнозувалося підвищення температури повітря до +47. Також зазначалося, що через надходження гарячого повітря з Африки, постійно зростатиме температура повітря в Іспанії та Португалії.

Як повідомляє Delfi, у Балтійському морі через спеку у воді різко розмножилися деякі види водоростей, отруйних для людини. Тому жителям Польщі, Литви та Швеції рекомендують не заходити в воду.

Вчені з фінського екологічного інституту SKYE стверджують, що настільки сильно водорості поширювалися лише кілька разів протягом цього десятиліття.

Наприкінці липня влада Польщі заборонила купатися на понад 50 пляжах Балтійського узбережжя через те, що через у сильно прогрітій сонцем морській воді зросла кількість токсичних бактерій.

Як повідомляє The Guardian, 4-5 серпня в Європі може бути побитий температурний рекорд 1977 року, який становив 48 градусів за шкалою Цельсія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
25 книжок 25-го Форуму видавців
УПЦ МП пригрозила «мирною громадянською непокорою» після надання автокефалії УПЦ
У рейсовому автобусі українець намагався ввезти з Польщі майже 80 кг макової соломки
Від Порошенка до Петриненка
За минулу добу на Донбасі загинули двоє українських військових
Головні новини Львова за 18 вересня
ЄСПЛ зобов'язав владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Наталії Седлецької
Як Ленін українізовував Крим
РАГУlive. Випуск за 18 вересня
Верховна Рада висунула Олега Сенцова на Нобелівську премію миру