Європейський суд з прав людини почав розгляд скарги проти України, поданої чотирма родичами загиблих у катастрофі малайзійського авілайнера MH17, збитого в небі над Донбасом влітку 2014 року. Про це йдеться в повідомленні ЄСПЛ «Іоппа та інші проти України», опублікованому 5 серпня.
У документі ЄСПЛ вказано, що всі заявники – громадяни Німеччини: Олена Іоппа, яка втратила у катастрофі доньку, Тім Лаушет, в якого загинула мати, Кріс і Денізе Кенке, які позиваються через смерть батька.
У своїй заяві вони стверджують, що українська влада не змогла захистити життя їхніх близьких. Вони наполягають, що, знаючи про небезпеку польотів над зоною військового конфлікту, Україна не вжила жодних дій, щоб закрити повітряний простір. Позивачі вимагають від України по $1 млн. Представляє їхні інтереси берлінський адвокат з авіаційного права Ельмар Ґімулла.
ЄСПЛ поставив перед урядом України та заявниками низку питань: які внутрішні засоби правового захисту були у заявників в Україні, і чи були ці засоби вичерпані перед зверненням до Страсбурга.
Нагадаємо, літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий на Сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.
13 жовтня 2015 року комісія Ради безпеки Нідерландів, що займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, опублікувала доповідь, в якій було сказано, що літак був збитий ракетою класу «земля – повітря», випущеною з ЗРК «Бук». На початку січня 2016 року група розслідувачів Bellingcat заявила, що встановила особи 20 російських військовослужбовців, причетних до катастрофи літака.