Європейський суд постановив, що Польща, проводячи вирубку дерев у Біловезькій пущі, порушила європейське законодавство. Рішення у цій справі було оголошено у Люксембурзі Великою палатою Суду ЄС, що складається з 15 суддів, повідомило «Польське радіо».
Рішення не передбачає будь-яких фінансових санкцій, оскільки такого клопотання не було, а Польща раніше припинила в пущі роботи важкої техніки. Цей вердикт Європейського суду поклав край суперечці між Брюсселем та Варшавою за умови, що вирубки не будуть відновлені.
Рішення суддів у Люксембурзі узгоджується з раніше поданим висновком генерального адвоката Суду Євросоюзу Іва Бота про те, що рішення Польщі про вирубку дерев порушує дві директиви ЄС – «про охорону природних середовищ існування» і «про охорону диких птахів». Судді відкинули аргументи Варшави про те, що вирубка дерев, на які нападає короїд, необхідна для захисту важливих місць проживання.
«Згідно з рішенням Європейського суду, дії Польщі призводять до зникнення частини мережі охоронних ділянок Natura 2000 (центральний елемент в охороні біорізноманіття на території Європейського Союзу – ред.). Суд наголосив, що у польському плані охоронних завдань від 2015 року можливою загрозою для пущі був вказаний не жук-короїд, а саме усунення понад сторічних смерек та сосен, у яких поселився цей шкідник», – поінформував речник Суду ЄС Іренеуш Коловца.
Як стверджує Міністерство довкілля Польщі, роботи в лісі проводяться відповідно до європейського законодавства, а лісники вирубують тільки мертві дерева, які загрожують здоров'ю та життю людей.
Як писав ZAXID.NET, 2016 року польський уряд схвалив трикратне збільшення лісозаготівлі у заповіднику Біловезька пуща, де досі збереглися зубри і рідкісні птахи. Проти цього виступили ЮНЕСКО, офіційні представники ЄС і активісти природоохоронних рухів.
Біловезька пуща – це об'єкт світової спадщини ЮНЕСКО на кордоні Польщі і Білорусі.