Європейський суд із прав людини, куди звернулася Україна через анексію Криму Росією, вже досліджує обставини, викладені в заяві української сторони.
Про це у середу, 16 липня, інформує «Крим. Реалії» з посиланням на Міністерство юстиції України.
Як йдеться у повідомленні, Мінюст у співпраці з іншими органами далі збирає і аналізує відповідну інформацію, щоб доповнити заяву.
Україна на підставі статті 33 («Міждержавні справи») Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод звинувачує Росію в порушенні цілого ряду статей цієї конвенції. Українська влада стверджує, що порушення прав людини на окупованій території розпочалися наприкінці лютого 2014 року і тривають досі.
У позовній заяві Україна вказала на порушення Росією статті 1 Протоколу до Конвенції, що дає можливість вимагати компенсації матеріальної шкоди.
Нагадаємо, 16 березня у Криму відбувся так званий «референдум» про приєднання півострова до Росії, який пройшов на фоні окупації півострова.
18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.
20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».
21 Березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.
2 липня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що збитки, завдані Україні анексією Криму, склали 1 трлн 180 млрд грн.